میکروبلدینگ چیستمیکروبلیدینگ روشی در عرصه تاتو و میکروپیگمنتیشن می باشد از این روش بیشتر جهت تاتو و نقش روی پوست استفاده می‌شود. این روش نیز مانند دیگر روش‌ها دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

میکروبلیدینگ چیست؟

این روشی نوعی تاتو کردن است اما تفاوت‌های زیادی با تاتو دارد و برخلاف تاتو که رنگ‌دانه و جوهر را به زیرپوست انتقال می‌دهد، به روش دستی و غیر الکتریکی انجام می‌شود. خطوطی که درون ابرو ایجاد می‌شود به‌صورت نامنظم و ریزودرشت است که باعث می‌شود ابرو طبیعی جلوه نماید.

در این روش امکان طراحی مو به‌صورت ظریف وجود دارد که حالت طبیعی به چهره می‌دهد و چون رنگ‌دانه‌ها در سطح کم‌عمق پوست قرار می‌گیرند می‌توان به‌راحتی آن را پاک نمود. ماندگاری با این روش بسیار کم است و به همین دلیل موردعلاقه افرادی شده است که می‌خواهند ابروهای خود را تغییر دهند شده است.

قلم میکروبلیدینگ شبیه قلم خوشنویسی می باشد که باعث ایجاد تا یک خط با قطر مساوی در ابتدا و  انتهای آن می‌شود.

قبل از انجام این روش چه باید کرد؟

میکروبلدینگ چیست

اگر افرادی از داروهای آسپیرین و رتینول استفاده می‌کنند باید 1 هفته قبل از انجام این روش داروها را قطع نمایند زیرا رتینول باعث می‌شود پوست نازک شده و در حین انجام میکروبلیدینگ خونریزی ایجاد شود و مصرف آسپرین نیز خون را رقیق می‌کند و باید خونریزی قطع شود تا مشکلی به وجود نیاید.

انجام هر تاتو و روش‌های دیگری با درد به همراه است که البته بستگی به تحمل فرد نیز دارد اما به‌طورکلی می‌توان گفت درد غیرقابل‌تحملی نیست و می‌توان با مصرف پمادهای بی‌حس‌کننده درد آن را کاهش داد.

مدت‌زمان انجام این روش:

انجام این کار سخت نیست اما ازآنجایی‌که به زیبایی فرد مربوط می‌شود حدود 2 ساعت زمان نیاز است تا نتیجه مطلوبی از آن بگیرید.

مراقبت‌های پس از میکروبلیدینگ:

از شستن ابروها تا چند روز خودداری نموده و از هرگونه عرق، رطوبت و خیس شدن جلوگیری کنید.

در هفته‌های اول امکان دارد سوزش و قرمزی در ابرو ایجاد شود که می‌توان با وازلین آن را کاهش داد.

در ابتدا رنگ ابروها تیره می باشد که به‌مرورزمان 30 الی 40 درصد رنگ آن کاهش می‌یابد.