طرز تهیه ماسک قهوه

ماسک قهوه و عسل برای صورت بسیار مفید است و موجب می‌شود تا پوستی شاداب و سرزنده داشته باشید. در ادامه طرز تهیه ماسک قهوه را به شما آموزش می‌دهیم.

قهوه از ترکیبات اصلی ماسک جوان‌سازی و ضد پیری برای پوست است و به دلیل داشتن کافئین برای رفع مشکلات پوستی مفید می‌باشد.

ماسک قهوه رفع کننده پف صورت (با قهوه و عسل) برای پوست‌های معمولی:

عسل خواص ضد پیری دارد و ترکیب آن با قهوه قابلیت ارتجاعی پوست دارد یک ضد پف طبیعی برای پوست به شمار می‌آید.

مواد لازم:

- عسل: 1 قاشق غذاخوری.

- قهوه: 4 قاشق غذاخوری.

- ماست: 2 قاشق غذاخوری.

ماست، عسل و قهوه را با یکدیگر مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت اجازه دهید بر روی پوست بماند و سپس با آب ولرم پوست خود را شستشو دهید.

ماسک قهوه برطرف‌کننده‌ی زبری و قرمزی پوست:

کافئین موجود در قهوه قرمزی پوست را رفع می‌کند و تنها کافی است قهوه را دم‌کنید و یا پودر قهوه راکمی خیس کنید و آن را ببر روی پوست مالیده و پس از 10 دقیقه شستشو دهید.

ماسک قهوه و کاکائو بهترین ماسک ضد پیری:

این مدل ماسک از محبوب‌ترین ماسک‌ها می‌باشد و تأثیرات شگفت‌انگیزی نیز دارد. این ماسک چین‌وچروک را کاهش می‌دهد و باعث درخشندگی پوست می‌شود.

می‌توانید مواد تشکیل‌دهنده این ماسک را بسته به نوع پوست اضافه کنید. به‌عنوان‌مثال: اگر دارای پوستی خشک هستید می‌توانید ماست و خامه را به همراه عسل به مواد مخلوط‌کنید و یا اگر پوستی چرب دارید می‌توانید آب‌لیمو را به این ماسک مخلوط ‌کنید.

طرز تهیه ماسک قهوه

ماسک قهوه برای رفع سلولیت بدن:

با مخلوط نمودن 2 قاشق سوپ‌خوری قهوه را با 1 قاشق سوپ‌خوری آلوئه ورا و 1 قاشق سوپ‌خوری روغن ویتامین E پوستی صاف و درخشنده داشته باشد.

نحوه آماده نمودن ماسک قهوه و کاکائو:

2 قاشق غذاخوری پودر قهوه را با 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو ترکیب کرده و 4 قاشق غذاخوری ماست و 1 الی 2 قاشق عسل با یکدیگر مخلوط نموده و به‌خوبی مخلوط‌کنید. ماسک را می‌توانید به گردن و صورت خود بمالید و به‌آرامی ماساژ دهید و اجازه دهید به مدت 20 الی 30 دقیقه بر روی پوست بماند و سپس با آب ولرم شستشو دهید.

ماسک قهوه و روغن‌زیتون نرم‌کننده پوست‌های خشک:

- روغن‌زیتون:1 قاشق غذاخوری.

- قهوه: 4 قاشق غذاخوری.

- ماست: 2 قاشق غذاخوری.

مواد را با یکدیگر مخلوط نموده و به مدت نیم ساعت اجازه دهید بر روی پوست قرار بگیرد، سپس پوست خود را شستشو دهید.