لیزر مو در شیراز

دستگاه های لیزری بسیار متنوعی برای حذف موهای زائد وجود دارند که هریک کاربرد مخصوص به خود را دارند، از جمله IPL، لیزر Nd: YAG و دستگاه های حذف موی لیزر Diode.

تفاوت هایی بین انواع مختلف این سیستم ها وجود دارند که باعث می شوند برخی از این سیستم ها در بعضی مناطق خاص بدن بسته به ویژگی های پوست و موی فرد بهتر عمل کنند.

ما می خواهیم در این نوشتار انواع دستگاه های مختلف لیزر را به شما معرفی کنیم و تفاوت هایی که هر یک از دستگاه ها را از سایرین متمایز می کند بر شماریم.

IPL

لیزر IPL  یک روش بسیار محبوب برای حذف موهای زائد است. لیزر IPL با استفاده از " پالس نوری شدید " به راحتی موهای صورت، پاها، پشت و مناطق بیکینی را حذف می کند.

 پالس های نور گرما را روی فولیکول های مو متمرکز می کنند و مو ها را بدون سوزاندن یا آسیب رساندن به پوست، از بین می برند. لیزر IPL روشی سریع و قابل اعتماد و بدون درد است. عوارض جانبی اندکی دارد، اما ممکن است به طور موقت باعث ایجاد قرمزی یا تورم در ناحیه تحت درمان شود.

کاندیداهای خوب برای استفاده از دستگاه های  IPL کسانی هستند که پوست روشن  و موهای تیره تر دارند، چرا که IPL رنگدانه ها را در فولیکول های مو، مورد هدف قرار می دهد.

 بسیاری از افراد با استفاده از این روش،  موهای زائدشان را به طور دائمی از بین برده اند. لازم به ذکر است که پس از گذشت مدت زمانی از اتمام مراحل آی پی ال، ممکن است مو ها مجددا رشد کنند، اما این موها بسیار ضعیف و نازک تر از حالت قبل از انجام آی پی ال خواهند بود.

لیزر Nd: YAG

لیزر حذف  موی Nd: YAG جدیدترین نوع از لیزر است.

این لیزرها اغلب برای حذف خال کوبی و همچنین هیرپیگمانتاسیون استفاده می شوند، اما همچنین می توانند برای حذف مو استفاده شوند.

لوسیون کربنی به منظور نفوذ به فولیکولهای مویی که تحت درمان هستند،به پوست اعمال می شود. فولیکول ها طول موج های Nd:  YAG  لیزر را جذب می کنند.

لیزر Nd: YAG را می توان برای حذف موثر مو در تمام انواع بیماران، از جمله افرادی که دارای پوست برنزه هستند استفاده کرد. با استفاده از این نوع لیزر، مناطق زیادی از بدن را می توان سریعا درمان کرد. لیزر Nd: YAG کمی دردناک تر از سایر دستگاه های حذف موی لیزری است.

لیزر دیودی

تعمیر دستگاه لیزر در شیراز

سیستم حذف موی دیود شامل یک پرتو نور و گرمای متمرکز است، که به فولیکول های مو و به همین ترتیب به ملانین موجود در آنها هدایت می شود.

رنگدانه انرژی لیزری را جذب می کند و از بین می رود و مانع رشد مو در فولیکول های آسیب دیده می شود. انرژی لیزر همزمان که به این فولیکول ها هدایت می شود پوست را نیز از آسیب محافظت می کند.

روش لیزر دیودهای حذف مو ممکن است شامل چندین درمان باشد و البته هر جلسه لیزر مدت زمان کمی طول می کشد .

عوارض جانبی لیزر Diode حداقل است که به عنوان مثال ممکن است قرمزی در ناحیه تحت درمان باشد. این قرمزی باید ظرف دو روز ناپدید شود.

لیزر روبی

در میان سیستم های حذف موی لیزر، لیزر Ruby اولین سیستمی بوده است که برای حذف مو طراحی شده است.

ملانین در پوست، اشعه ی لیزر روبی را به طور بسیار موثری جذب می کند و این لیزر - در مقایسه با سایر لیزر ها - انتخاب خوبی برای موهای شل و ول است. لیزر روبی نباید برای حذف مو در افراد با پوست تیره یا برنزه استفاده شود.

لیزر روبی به طور گسترده مورد استفاده و آزمایش قرار گرفته است. در لیزر روبی تأخیر بین پالس ها ی اعمالی در نظر گرفته شده است تا راحتی بیشتری برای بیماران ایجاد کند. اعمال سریع چند پالس های متوالی از لیزر روبی به ناحیه ی تحت درمان ممکن است برای بیمار ایجاد حس ناراحتی و درد کند و به همین دلیل مکث دو ثانیه ای در بین زمان اعمال دو پالس متوالی ضروری است.

لیزر روبی هنگامی که به درستی عمل می کند، امن، موثر و نسبتا بدون درد است.

لیزر الکساندریت

انواع دستگاه های لیزر

دستگاه های لیزر Alexandrite سریع ترین لیزر برای حذف مو هستند. این لیزر مناسب برای درمان سریع قسمت هایی از بدن با سطوح بزرگ است و در بیماران که پوست روشن تر یا زیتونی دارند موثرتر است. لیزر Alexandrite یکی از رایج ترین لیزرهای حذف مو است.

ملانین در فولیکول های مو نور لیزر Alexandrite را به راحتی جذب می کنند. سرعت اعمال پالس های لیزر در این دستگاه سریع است، که ممکن است باعث ناراحتی و احساس درد در ناحیه ی تحت درمان شود.

طول هر جلسه ی درمان از طریق این دستگاه سریع تر است؛ به عنوان مثال، اعمال پالس در یک جلسه از درمان به  ناحیه ی کمر بیمار میتواند به طور کامل در 30 دقیقه یا کمتر انجام شود. این دستگاه حذف مو اغلب نتایج دائمی ارائه می دهد.

حتی اگر بعد از طی دوره ی درمان مو در ناحیه ی مربوطه مجددا رشد کند ، تعداد و ضخامت کمتری نسبت به پیش از دوره ی درمانی خواهد داشت و همچنین رنگ مو نیز روشن تر خواهد شد.