چگونه پوستی صاف داشته باشیم

آرزوی تمام خانم‌ها داشتن پوستی شفاف، بدون هیچ‌گونه لک و تیرگی است. برخی از خانم‌ها برای داشتن صورتی زیبا هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند. اما باید گفت بخشی از زیبایی و شفافت پوست مربوط به ژنتیک و وراثت است اما درصد زیادتر آن به مراقبت‌های پوستی و به نوع تغذیه شما بستگی دارد. همچنین اهل ورزش هستید و یا استرس زیادی دارید تمامی این موارد بر روی پوست شما تأثیر می‌گذارد.

برخی از مواد غذایی هستند که تأثیر بسیار زیادی بر شفافیت پوست و زیبایی آن دارد. همچنین می‌تواند برخی از ایرادهای پوست را رفع می‌کند.

لیموترش:

لیموترش دارای آنتی‌اکسیدان و اسیدهایی است که باعث کم‌رنگ شدن لکه‌های پوستی می‌شود و پوست را شفاف می‌کند. اما افرادی که دارای پوستی حساس هستند استفاده از لیموترش پوست آن‌ها را ملتهب می‌کند و باید برای جلوگیری از ملتهب شدن پوست باید لیمو را به همراه کمی عسل طبیعی بر روی پوست بمالید.

پیاز:

شاید برای شما هم عجیب باشد که این ماده‌ی سوزانده چگونه می‌تواند پوست شمارا شفاف و زیبا کند. اما پیاز علاوه ب خاصیت ضد دیابتی و ضد سرطانی می‌تواند به‌عنوان یک ماسک برای زیبایی پوست شما مفید باشد. این سبزی دارای ویتامین C، آنتی‌اکسیدان و ترکیبات ضدالتهابی است که تمامی آن‌ها در تقویت پوست مناسب می‌باشند.

پیاز رفع کننده آکنه:

به دلیل وجود باکتری بر روی پوست آکنه به وجود می‌آید. این نوع سبزی باکتری‌های موجود بر روی پوست را خواهد کشت و می‌توانید با خوردن پیاز خام، پخته و یا ماساژ آب آن به‌صورت از وجود آکنه بر روی پوست جلوگیری کنید. به دلیل وجود آنتی‌اکسیدان در پیاز، چین‌وچروک پوست کاهش پیدا می‌کند. آب پیاز خاصیت پاک‌سازی پوست را بر عهده دارد و باید هرچند مدت یک‌بار صورت خود را با آب پیاز ماساژ دهید، همچنین این کار باعث می‌شود سلول‌های مرده پوست بیرون کشیده شود و لکه‌های صورت نیز کم‌رنگ شود.

اگر دارای پوستی خشک هستید می‌توانید پس از استفاده از عصاره‌ی پیاز نرم‌کننده به پوست بزنید. از این عصاره می‌توانید در هفته 3 الی 4 مرتبه استفاده کنید تا لکه‌ها و جوش‌های سرسیاه پوست از بین برود.

چگونه پوستی صاف داشته باشیم

سیر:

استفاده از سیر به دلیل بوی بد آن برای برخی از افراد ناخوشایند است و ترجیح می‌دهند از آن استفاده نکنند اما باید تأثیرات مفید سیر غافل نباشیم. سیر تصفیه‌کننده خون است و خون را پاک‌سازی کرده و اگر خون شفافی و پاکی زیرپوست داشته باشید مستقیماً بر روی پوست شما تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود سیاهی دور چشم‌ها کاهش می‌یابد. توجه داشته باشید حتی اگر پوستی حساس داشته باشید می‌توانید از عصاره‌ی این پوست بر روی پوست بمالید و تیرگی پوستتان برطرف می‌شود.

توت‌فرنگی:

این میوه خوشمزه سرشار از ویتامین C است که به کلاژن سازی پوست کمک می‌کند. کلاژن ماده‌ی طبیعی است که برای جوان‌سازی پوست بسیار مفید می‌باشد و باعث می‌شود تا پوستی شفاف داشته باشید.

گوجه‌فرنگی:

عصاره‌ی گوجه‌فرنگی سرشار از آنتی‌اکسیدان است و هرگونه کک‌ومک و لکه‌ای را از روی پوست مجو می‌کند. عصاره‌ی گوجه‌فرنگی را بر روی پوست خود بمالید تا پوستی شفاف داشته باشید.

آناناس:

این میوه‌ی خوشمزه علاوه بر طعم خوبی که دارد با دارا بودن آنزیم لکه‌های موجود بر روی پوست کاهش می‌دهد و یا گاهی اوقات باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شود. می‌توانید مقداری از عصاره‌ی آن را بر روی صورت ماساژ دهید تا تأثیر آن را ببینید.

ویتامین C:

برخی مواد غذایی دارای ویتامین C است که برای تمامی افراد مناسب است مانند: کلم برکلی، فلفل قرمز و پرتقال. ویتامین C قابلیت کلاژن سازی دارد و سبب می‌شود تا پوستی جوان و شاداب داشته باشید.

چگونه پوستی صاف داشته باشیم

زردچوبه و آلوئه ورا:

این دو ماده هر دو سرشار از موادی هستند که به پوست رطوبت می‌دهند و اگر پوستی خشک داشته باشید می‌توانید آلوئه ورا را بر روی پوست خود مالیده و یا می‌توانید آلوئه ورا را با زردچوبه مخلوط نموده و به‌صورت خود بمالید.

سیب‌زمینی:

سیب‌زمینی سرشار از ویتامین C، ویتامین B6 و آنتی‌اکسیدان است که باعث سفید شدن پوست و کاهش چین‌وچروک می‌شود، همچنین سیاهی دور چشم و لک‌های پوست را از بین می‌برد و از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند.

اسفناج:

اسفناج خاصیت سفیدکنندگی دارد و می‌توان با خوردن این سبزی صورتی شفاف داشته باشید. خاصیت این سبزی را می‌توان حتی بر روی ظرف هم ببینید اگر آن را درون ظرفی بجوشانید خواهید دید که چگونه ظرف را سفید می‌کند.

برنج، نان و پاستا از پرحجم‌های مضر:

این مواد به دلیل داشتن قند زمانی که وارد بدن می‌شود باعث ترشح انسولین می‌شود و پوست را کدر می‌کند.