لیپولیزر یا لیزر لیپولیز، نوعی لیپوساکشن غیرتهاجمی برای حذف قسمت‌های مقاوم با چربی سوزی مانند بازو، شکم و غبغب است. در این روش چربی‌هایی که در برابر رژیم و یا ورزش مقاوم هستند را با عوارض جانبی کمتری نسبت به روش لیپوساکشن کاهش می‌دهد. از یک نوع لیزر در این روش استفاده می‌شود تا چربی‌های ناخواسته در صورت و بدن را آب کند و سپس این اجازه را به بدن می‌دهد تا پزشک چربی‌های ذوب‌شده را توسط متابولیزه و یا آسپیراسیون خارج سازند.

چه افرادی می‌توانند از این روش استفاده کنند؟

هر شخصی که دارای چربی‌های اضافه در قسمت‌هایی از بدن است می‌تواند از این روش استفاده کند. افرادی که دارای وزن ایدئال هستند و یا زنان باردار برای استفاده از این روش مناسب نیستند.

نتایج حاصل از درمان:

اگر پزشک از ساکن استفاده کند می‌توانید این انتظار را داشته باشید که مقداری چربی از ناحیه‌ی تحت درمان را از دست بدهید. بدن شخص درمان شده در طی 3 الی 6 ماه به‌طور طبیعی متابولیزه و چربی مایع را از بین می‌برد بنابراین شما می‌توانید طی این مدت نتایج حاصله را ببینید. اگر هنگام عمل با لیزر لیپولیز از ساکشن نیز استفاده شود، نتایج بسیار عالی به همراه خواهد داشت.

لیپولیزر چه عوارضی دارد؟

این روش درمانی از جراحی لیپوساکشن، عوارض جانبی کمتری دارد، اما لیپولیزر نیز یک جراحی جزئی می‌باشد و طبیعتاً دارای ریسک است.

از شایع‌ترین عوارض آن تورم و کبودی است اما به‌طور موقت می‌باشد در مدت 5 الی 10 روز کاهش می‌یابد. اگر به همراه لیزر لیپولیز از ساکن نیز استفاده می‌کنید، عوارض لیپولیز شدیدتر خواهد بود.

یکی دیگر از عوارض این عمل، خطر ابتلا به عفونت می‌باشد و باید حتماً دقت داشته باشید که از آنتی‌بیوتیک‌هایی که دکتر تجویز کرده است استفاده کنید.