پاكسازى پوست به روش سلن

پوست اولین سد دفاعی در بدن محسوب می‌شود و چندین وظیفه‌ی مهم نیز بر عهده دارد که یکی از آن وظایف دفع سموم بدن و مواد زیان‌آور از طریق پوست است که از طریق غدد عرق موجود در پوست صورت می‌گیرد.

بنابراین با هر نوع پوستی که هستید باید حداقل ماهی 1 بار پاک‌سازی انجام دهید تا منافذ آن تمیز شود. پاک‌سازی باعث از بین رفتن آلودگی‌های سطحی و لایه اضافی که براثر نشستن گردوخاک بر روی پوست به وجود می‌آید، می‌شود.

دانه‌های سرسیاه پوست برداشته می‌شود و مواد معدنی و اکسیژن‌دار به لایه درم پوست می‌رسد و درنتیجه باعث می‌شود پوست جوان‌سازی شود.

در پاک‌سازی به روش سلن، آب‌رسانی باعث افزایش رطوبت پوست می‌شود که برای رطوبت رساندن به لایه‌ی بیرونی پوست مفید است. برای افرادی که دارای پوستی خشک هستند بسیار مفید است زیرا مانع از چروک زودرس می‌شود.

نکات مهم در پاک‌سازی به روش سلن:

-  پوست را در ابتدا با مواد پاک‌کننده تمیز کنید و بخور دهید تا برای مراحل بعدی پوست آماده شود.

- با استفاده از تير كومدون جوش‌های سرسیاه پوست را خارج کنید.

-  در این مرحله توسط اشعه‌ی یو وی (UV) سُل تراپی انجام می‌شود که باعث ضدعفونی شدن پوست و باکتری زدایی می‌شود.

- اکنون توسط دو نوع ماسک که دارای مواد منحصربه‌فرد و ویژه‌ای است با استفاده از دستگاه سلن منافذ پوست به‌طور عمقی تمیز می‌شوند و لایه‌برداری سطحی صورت می‌گیرد. مزیتی که این ماسک‌ها دارد برای درمان جوش‌های فعال است.

- در این مرحله آب‌رسانی پوست صورت می‌گیرد که اگر در همان روز انجام شود به‌وسیله‌ی لامپ اینفرا رد انجام می‌شود اما اگر پس از 24-48 ساعت بعد شخص مراجعه نمود از دستگاه سلن دوباره می‌شود. در این مرحله می‌توان از ویتامین‌ها و مواد جوان‌سازی برای بهبود پوست استفاده کرد.