روش‌های جوان‌سازی پوست صورت آقایان

مراقبت از پوست به‌اندازه‌ی رسیدگی به‌ظاهر برای مردان از اهمیت خاصی برخوردار است. البته زیبایی برای زنان بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد اما روش‌های زیادی برای انجام عمل‌های زیبایی برای آقایان وجود دارد و بسیاری از آن‌ها به کمک این نوع عمل‌های زیبایی به نتایج بلندمدتی دست پیداکرده‌اند.

در ادامه به معرفی روش‌های زیبایی مورداستفاده آقایان اشاره‌کرده‌ایم:

جوان‌سازی پوست:

از روش‌های لایه‌برداری جهت جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود که سلول‌های مرده پوست و چربی‌هایی که باعث انسداد منافذ پوست می‌شوند را از روی پوست برمی‌دارند. برای استفاده از این روش باید از یک برس خشک برای ماساژ پوست و همچنین یک مرطوب‌کننده استفاده کرد و در پایان صورت را خشک‌کنید. این روش بهترین توصیه برای مردانی است که مستعد جوش زدن هستند و باید حداقل هفته‌ای 1 بار لایه‌برداری انجام دهند.

آب:

آقایان باید پوست صورت و بدن خود را هیدراته نگه‌دارند و باید حداقل 10 لیوان آب در طول روز بنوشند. نوشیدن آب به سلول‌های پوست حجم می‌دهند و باعث می‌شود که پوستی با طراوت و زیبا داشته باشند. پوستی که دچار کم‌آبی شود به‌مرور خشک و چروکیده می‌شود.

میکرودرم آبریژن:

این روش یکی از مؤثرترین روش‌ها برای داشتن پوستی سالم و درخشان است. میکرودرم آبریژن به نرم شدن پوست و همچنین از بین رفتن خطوط ریز و چین‌وچروک سطحی پوست کمک می‌کند و از انسداد منافذ پوست و همچنین تغییر رنگ آن جلوگیری می‌کند.

فوتوفیشال:

در این عمل از یک فنّاوری مبتنی بر نور برای درمان پوست استفاده می‌شود. از این روش برای درمان لک‌های قهوه‌ای و افزایش تولید کلاژن مورداستفاده قرار می‌گیرد. این عمل روشی بدون درد است و باعث می‌شود تا مشکلات پوستی شما برطرف می‌شود.

آب‌لیمو:

پوست‌هایی که دارای ناهمواری‌های زیاد هستند می‌توانند از آب‌لیمو برای این مشکل استفاده می‌کنند. برای این منظور تنها کافی است لیموی درشت را نصف کرده و یک برش از آن را به روی صورت خود بمالید و اجازه دهید به مدت 10 الی 15 دقیقه بر روی پوست شما بماند. سپس صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

اسفناج:

اسفناج خواص آنتی‌اکسیدان و همچنین دارای مواد مغذی و ویتامین‌هایی دارد که به کاهش سرعت روند پیری در مردان کمک می‌کند بنابراین برای بهبود وضعیت پوست اسفناج مصرف کنید.

دوش گرفتن:

شستن پوست با آب سرد بسیار مؤثر است اما آب دوش گرم به پوست آسیب می‌رساند و باعث خشکی پوست می‌شود و این در حالی است که آب سرد پوست شمارا بهبود می‌بخشد. پس از حمام با آب سرد از مرطوب‌کننده استفاده کنید تا پوستی صاف و درخشان داشته باشید.

روش‌های از بین بردن موهای زائد صورت:

روش‌های Nجوان‌سازی پوست صورت آقایان

استفاده از تیغ و کرم اصلاح:

تیغ ریش‌تراشی آقایان را از شر موهای زائد صورت خلاص می‌کند اما بهتر است قبل از اینکه موهای صورت خود را بتراشید از کرم اصلاح استفاده کنید و این را به یاد داشته باشید که همیشه از یک تیغ لبه‌ی صاف به همراه یک کرم عالی استفاده کنید تا بتوانید به‌راحتی صورت خود را اصلاح کنید.

الکترولیز:

یکی از روش‌های پیشرفته برای از بین بردن موهای صورت است و برای انجام این روش باید از 6 ساعت قبل از عمل صورت خود را خیس نکنید. در این روش متخصصان از سوزنی باریک برای هدف‌گیری موهای زائد صورت استفاده می‌کنند و به‌وسیله‌ی انرژی الکتریسیته موهای صورت را از ریشه می‌سوزانند.

ریش‌تراش برقی:

از بهترین ساخته‌های بشر را می‌توان ریش‌تراشی برقی دانست و برای استفاده از این وسیله باید اطمینان داشته باشید که تیغ آن تیز است زیرا تیغ کند باعث می‌شود صورت شما تحریک شود. قبل از تراشیدن موی صورت ابتدا با آب گرم و صابون صورت را شسته و با حوله خشک‌کنید سپس از این وسیله استفاده کنید.

لیزر درمانی:

اگر فکر می‌کنید با داشتن موی صورت زشت می‌شوید بهتر است از روش لیزر استفاده کنید و از چند ساعت مانده به انجام عمل لیزر نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرند. زیرا قرار گرفتن زیر آفتاب احتمال دارد پوست برنزه شود.

 راهکارهایی برای تراشیدن موی صورت آقایان ابتلا به آکنه:

اگر دارای پوست حساسی هستید و یا از مشکل آکنه رنج می‌برید باید در انتخاب محصولات دقت بیشتری به عمل‌آورید و همچنین از محصولاتی که محرک نیستند و باعث التهاب پوست نمی‌شوند خریداری کنید.

نکاتی جهت تراشیدن موی صورت آقایان ابتلا به آکنه:

روش‌های جوان‌سازی پوست صورت آقایان

استفاده از کرم لایه‌بردار:

کرم‌های لایه‌بردار به از بین رفتن سلول‌های مرده‌ی پوست کمک می‌کند. با بلند نمودن موی صورت باعث می‌شود تا اصلاح تمیزتر و پوستی نرم‌تر داشته باشید.

استفاده از ژل اصلاح:

در تحقیقاتی که صورت گرفته ژل اصلاح صورت پس از آبکشی بر روی پوست رسوب تولید می‌کند زیرا این ژل‌ها حاوی ضدعفونی‌کننده هستند بنابراین اجازه دهید ژل بر روی پوست شما بماند و پس از چند دقیقه صورت را آب‌کشی کنید.

استفاده از روغن اصلاح:

روغن‌های اصلاح کمک می‌کنند تا تیغ به‌راحتی بر روی پوست شما قرار بگیرد و همچنین باعث تحریک پوست نمی‌شود و خطر ابتلا به عفونت را کم می‌کند.

مرطوب کردن صورت:

حتماً پس از دوش گرفتن از مرطوب‌کننده‌ی پوست استفاده کنید.

بهترین زمان برای اصلاح؟

برخی از آقایان عادت دارند پس از دوش گرفتن صورت خورد را اصلاح کنند و برخی دیگر نیز قبل از دوش گرفتن. اما این را باید بدانید که پس از دوش گرم بهترین موقع برای اصلاح کردن است زیرا در آن زمان پوست شما پرم و نرم است.