لب از زیباترین اجزای صورت است و همچنین زیبایی خاصی را به اشخاص می‌دهد. می‌توان گفت افرادی که دارای لب‌های تیره هستند باعث می‌شود تا از زیبایی و جذابیت آن‌ها کاسته شود.

علل اصلی لب‌های تیره، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، استفاده از لوازم‌آرایشی باکیفیت پایین مصرف زیاد کافئین، عدم تعادل هورمونی و واکنش‌های آلرژیک می‌باشد.

برای برطرف کردن این مشکل، نیاز به خرید لوازم‌آرایشی گران‌قیمت نیست بلکه می‌توان با درمان‌های خانگی این مشکل را رفع نمود. در ادامه روش‌هایی برای رفع این مشکل ارائه داده‌ایم.

استفاده لیمو:

اغلب لیمو برای برطرف نمودن لب‌های تیره مورداستفاده قرار می‌گیرد و به‌آسانی می‌توان این کار را با مالیدن آب‌لیمو قبل از خواب به لب‌ها و همچنین ترکیب لیمو تازه را با گلیسیرین و عسل مخلوط کرده و بر روی لب‌ها بمالید.

توجه کنید درمان‌های خانگی را باید به‌طور مداوم انجام داد تا تأثیر خود را بگذارند.

روغن‌زیتون:

این روغن حاوی مواد مغذی است که برای لب‌ها نیز مفید می‌باشد. تنها کافی است چند قطره روغن‌زیتون را بر روی لب‌ها بمالید و به‌آرامی ماساژ دهید و یا می‌توانید از ترکیب شکر و روغن‌زیتون نیز برای این کار استفاده کنید.

رز:

رز دارای 3 ویژگی اصلی درمانی می‌باشد: خنک‌کننده، مرطوب‌کننده و آرامش‌بخش است. و به شما کمک می‌کند تا لب‌های شما رنگ صورتی طبیعی داشته باشد.

برای انجام این کار 1 قطره آب گل رز را با چند قطره عسل مخلوط کرده و بر روی لب‌ها بمالید. در روز این کار را به 3 الی 4 بار انجام دهید.

درمان لب های تیره

شکر:

ماساژ شکر بر روی لب‌ها با کره و روغن‌زیتون باعث می‌شود یک اسکراب پاک‌کننده برای لب‌ها ساخته شود. این کار را می‌توان 1 الی 2 بار در هفته انجام داد.

انار:

آب انار می‌تواند لب‌های خشک را مرطوب و تغذیه می‌کند. چند بار در هفته آب انار را به لب‌های خود بمالید.

چغندر:

چغندر می‌تواند رنگ ازدست‌رفته لب را بازگرداند و برای این منظور می‌توانید قبل از خواب آن را به لب‌ها بمالید و یا می‌توانید از مخلوط آب هویج و چغندر نیز استفاده کنید.