پی آر پی و مزوتراپی برای مراقبت از پوست دور چشمروش‌های متفاوتی امروزه برای رفع مشکلات پوستی و همچنین رفع چین‌وچروک ایجادشده بر روی پوست، استفاده می‌شود. در تمام روش‌های درمانی مزایا و معایبی دارند که مختص خود می‌باشند در اکثر این روش‌ها به‌طور موقت و همچنین در کوتاه‌مدت مشکلات پوستی را از بین خواهند برد اما در بلندمدت بر روی پوست تأثیری ندارد، یکی از نقاطی که بر روی پوست چین‌وچروک ایجاد می‌شود اطراف چشم است. در ادامه کاربرد دو روش پی آر پی و مزوتراپی برای مراقبت از پوست دور چشم را بیان کرده‌ایم.

پوست دور چشم:

پوست دور چشم به دلیل حساس و نازک بودن همچنین حرکات عضلات چشم و ابروها زودتر از دیگر نقاط دچار چین‌وچروک و افتادگی می‌شود. به دلیل حساس بودن پوست دور چشم و همچنین تأثیر آن بر روی چشم‌ها نمی‌توان از هر روشی برای رفع چین‌وچروک آن استفاده کرد.

پی آر پی:

در این روش برای درمان سیاهی، چروک دور چشم و گودی زیر چشم، از خون بیمار که پلاسما ا همان پلاکت‌های غنی‌شده است استفاده می‌شود. برای انجام این روش از خون بیمار نمونه‌گیری انجام می‌شود و سلول‌های بنیادی که در پلاکت‌ها وجود دارند برای تحریک پوست به کلاژن سازی و نوسان سازی بافت آسیب‌دیده پوست دور چشم مفید می‌باشد از خون استخراج‌شده و با سوزن‌های ریزی به پوست تزریق می‌شود و از این طریق فاکتورهای رشد در پوست فعال می‌شود و به‌تدریج چین‌وچروک‌ها را از بین می‌برد.

پی آر پی و مزوتراپی برای مراقبت از پوست دور چشممزوتراپی:

در این روش توسط سوزن‌های ریزی در لایه میانی پوست ویتامین‌ها، مواد معنی، کلاژن و مواد حیاتی که پوست به آن‌ها نیازمند‌است را تزریق می‌کنند و باعث می‌شود از این طریق فعالیت سلول‌های پوستی افزایش می‌یابد و با افزایش گردن خون در پوست الاستین سازی و کلاژن سازی در پوست صورت می‌گیرد و سلول‌های مرده پوست‌ترمیم می‌شود و پوست دور چشم به‌طور طبیعی لیفت و کشیده می‌شود.

با استفاده از این دو روش که کمترین عوارض ممکن را دارد می‌تواند شادابی این قسمت از پوست را برای مدت طولانی بازگرداند.