مزایا و معایب تزریق چربی

تزریق چربی برای از بین بردن چروک پوست است که این چروک‌ها به دلیل از دست دادن حجم چربی طبیعی در بدن رخ می‌دهد. عواملی مانند بالا رفتن سن و لاغری منجر به چروک صورت می‌شود که با تزریق چربی می‌توان زیبایی دوباره را به پوست بازگرداند.

تزریق چربی، برعکس چاقی در سایر نقاط بدن، تلاش مؤثری در افزایش زیبایی و رفع نواقص پوست دارد. تزریق چربی در صورت برخی از افراد زیبایی خاصی را به صورتشان می‌دهد.

در این روش، چربی قسمت‌های مختلف بدن فرد را که نیازمند آن نیست استفاده می‌شود و به دیگر نقاط بدن تزریق صورت می‌گیرد. از چربی موجود در ران، شکم و باسن جهت افزایش حجم و بزرگ شدن نواحی موردنظر صورت استفاده می‌شود.

افرادی که باگذشت زمان خط لبخند و چین‌وچروک پوست همچنین خط ابرو در آن‌ها ظاهر می‌شود نیازمند استفاده از تزریق چربی هستند. تزریقات چربی در گونه و لب افراد جوان‌تر بسیار شایع می‌باشد.

روش تزریق چربی:

تزریق چربی شامل سه مرحله می‌باشد، پس از بی‌حسی موضعی ابتدا از محلی را که دارای چربی است مانند ران، شکم و باسن برداشته می‌شود و اقدام به تصفیه‌ی چربی می‌شود، سپس چربی را به نقطه‌ی مدنظر در صورت تزریق می‌شود، اثرات تزریق چربی معمولاً به فاصله‌ی کمی پس از تزریق مشاهده می‌شود و دائم نیز می‌باشد.

مزایا و عوارض احتمالی تزریق چربی:

برای تزریق چربی به دلیل استفاده از چربی بدن بیمار احتمال حساسیت بسیار کم است و همچنین امکان استفاده از چربی در حدود 1 الی 2 لیتر است. تزریق چربی به بدن با توجه به تزریق و پیوند بافت زنده حدود 70 درصد ماندگاری دائمی خواهد داشت. پس از تزریق چربی عوارضی مشاهده نمی‌شود.

مراحل تزریق چربی:

در عمل تزریق چربی، از یک قسمت بدن که امکان برداشتن چربی با بیهوشی موضعی وجود دارد، انجام می‌شود و پس از شستشو و تصفیه توسط فیلتر و یا سانتریفیوژ به بیمار تزریق می‌شود و این تزریق به‌وسیله‌ی سوزن‌های مخصوص به قسمت‌های بدن صورت می‌گیرد.

برای آنکه به نتایج مطلوب برسید باید تزریق را چندین مرتبه انجام دهید. قسمت‌های بدن که در آن تزریق انجام‌شده باید ماساژ داده شود تا از تجمع چربی در یک نقطه جلوگیری شود.

تزریق در صورت:

دو معضلی که افراد در پوست صورت با آن مواجه هستند چین‌وچروک کاهش حجم عادی صورت است. لاغری و افزایش سن از عوامل مهم بهروز ای دو معضل هستند. به همین علت افراد تزریق چربی در قسمت‌های مختلف صورت را انجام می‌دهند تا پوستی جوان‌تر و زیباتر داشته باشند.