روغن‌های گیاهی دارای فواید بسیار زیادی هستند که می‌توان یک از فواید آن‌ها را مبارزه با پیری پوست اشاره کرد. در ادامه به معرفی برخی از این روغن‌های گیاهی و ضد پیری پوست خواهیم پرداخت.

روغن‌های ضد پیری بهترین روغن برای چین‌وچروک پیشانی، چین‌وچروک دهان و چین‌وچروک دور چشم هستند.

- روغن جوجوبا:

 معرفی بهترین روغن های  ضد پیری برای پوست صورت

این روغن دارای ترکیبات بسیار مفید از ویتامین E، ویتامین B، کروم، روی، سیلیکون و مس است. روغن جوجوبا خاصیت ضدالتهابی دارد و یک انتخاب ایده ال برای جلوگیری از پیری پوست است و همچنین برای عفونت‌های پوستی و بهبود زخم نیز بسیار مفید می‌باشد.

بافت چربی انسان شبیه به روغن جوجوبا است و همین علت باعث می‌شود که در بهبود خشکی و سلامت پوست مؤثر باشد.

این روغن می‌تواند نقش سبوم و یا چربی طبیعی پوست را بازی کند و هنگامی‌که بدن ما به‌طور طبیعی این کار را انجام ندهد، پوست و موی ما را مرطوب می‌کند. از طرفی چربی زیاد هنگامی اتفاق می‌افتد که سطح هورمون‌های بدن بالا برود و منجر به داشتن پوستی چرب و آکنه می‌شود. روغن جوجوبا درمانی مؤثر برای اگزما، آکنه و خشکی پوست است همچنین می‌تواند به آفتاب‌سوختگی نیز کمک کند.

- روغن کندر:

 معرفی بهترین روغن های  ضد پیری برای پوست صورت

از نوع روغن‌ها برای کاهش پیدایش لکه‌های قرمز و لکه‌های مربوط به سنین مختلف استفاده می‌شود. همچنین باعث از بین رفتن ترک پوست، جراحی، آکنه و.. می‌شود.

- روغن دانه انار:

 معرفی بهترین روغن های  ضد پیری برای پوست صورت

این روغن‌ها برای درمان سرطان پوست نیز مفید می‌باشد. بر اساس تحقیقاتی که روی حیوانات صورت گرفته روغن انار یک عامل ایمن و مؤثر ضد سرطانی است، همچنین این روغن قابلیت ضد پیری دارد.

- روغن اسطوخودوس:

 معرفی بهترین روغن های  ضد پیری برای پوست صورت

این روغن برای از بین چین‌وچروک اطراف دهان و همچنین به التیام سوختگی، بریدگی‌ها کمک می‌کند و برای مبارزه با علائم پیری نیز مفید می‌باشد.

- روغن گل رز:

 معرفی بهترین روغن های  ضد پیری برای پوست صورت

این روغن یکی از بهترین روغن‌ها برای چین‌وچروک و خال‌های سنی است. روغن گل رز از دانه‌های گل رز به دست می‌آید و همچنین یک ماده‌ی فوق‌العاده برای زیبایی و سلامت پوست است.