نکاتی برای مراقبت پوست آقایان

مراقبت از پوست و داشتن پوستی زیبا تنها آرزوی زنان نیست و بسیاری از مردان نیز به داشتن پوستی عاری از لک و تیرگی علاقه دارند و به همین علت باید مراقبت‌های پوستی مخصوصی داشته باشند. مردان به لحاظ بافت پوستی که دارند نسبت به زنان از کلاژن و الاستیین بیشتری برخوردار هستند و همچنین دارای پوستی ضخیم‌تر هستند. غدد چربی در پوست آقایان بیشتر است و به همین دلیل دارای پوستی چرب‌تر نیز می‌باشند.

به همین دلیل مراقبت‌های پوستی آقایان نسبت به زنان متفاوت است. در ادامه نکاتی برای مراقبت پوست آقایان بیان کرده‌ایم.

- پوست را با استفاده از پاک‌کننده صورت ملایم تمیز کنید:

در بازار محصولات پاک‌کننده صورت زیادی وجود دارد که فراتر از یک قالب صابون می‌باشد. باید تمام آلاینده‌ها، خاک و دوده از روی صورت پاک شوند وگرنه به پوست آسیب می‌رساند استفاده از صابون می‌توان پوست را خشک و تحریک، بنابراین آقایان باید از پاک‌کننده‌های مخصوص خود که حاوی یک نرم‌کننده هستند استفاده کنند.

- یک الی دو بار در هفته لایه‌برداری کنند:

لایه‌برداری به پوست کمک می‌کند تا سلول‌های مرده‌ی پوست از سطح پوست پاک شود و اصلاح صورت راحت‌تر صورت پذیرد. تنها نیاز است از یک اسکراپ صورت برای لایه‌برداری صورت استفاده کرد.

- استفاده از مرطوب‌کننده:

با مرطوب کردن صورت باعث جلوگیری از پوست پوسته‌شدن صورت می‌شود و همچنین پوست صورت را جوان‌تر کرده و اجازه نمی‌دهد صورت دارای چین‌وچروک شود.

- نرم‌کننده لب:

برای جلوگیری از خشک شدن لب‌ها در زمستان باید از نرم‌کننده لب استفاده کنند.

- خوردن میوه و سبزی:

داشتن رژیم غذایی مناسب، خوردن میوه و سبزی‌ها، مصرف ماهی و همچنین نخوردن غذاهای فست فودی باعث می‌شود پوست شما جوان‌تر بماند.

- آشامیدن آب:

نوشیدن مقدار زیادی آب پوست را صاف و هیدراته می‌کند. روزانه باید حداقل 8 لیوان آب نوشید.

- ورزش:

ورزش نه‌تنها برای مفید بدن است بلکه برای قلب و پوست نیز مفید می‌باشد. ورزش باعث می‌شود سموم بدن تمیز شود و گردش خون در پوست بهتر صورت پذیرد.

- از ضد آفتاب استفاده کنید:

با استفاده از ضد آفتاب می‌توان از آفتاب‌سوختگی و لک‌های پوستی جلوگیری کرد و پوست را در برابر سرطان محافظت می‌کند.