وکیوم-تراپی چیست

اندرمولوژی (وکیوم تراپی) تجمع چربی و سلولیت را با دفع مواد سمی از بین می‌برد. خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌دهد، عضله‌های سرینی را بالا می‌برد و سفت می‌کند همچنین کشش و فشار بر روی عضله را کاهش می‌دهد.

با این روش می‌توان خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش داد همچنین به رفع چین‌وچروک پوست صورت و از بین رفتن حالت پرتقالی پوست روی ران و باسن کمک کرد. وکیوم تراپی با بهره‌گیری از ترکیب سازوکارهای مختلف و افزایش خون‌رسانی باعث خروج مواد سمی از طریق سیستم لنفاوی می‌شود. در این روش درواقع فیبروبلاست ها مستقیماً تحریک می‌شود و باعث افزایش تولید الاستین می‌شود و بدین‌صورت بافت ناحیه‌ی درمان شده را بهبود می‌بخشد.

سازوکار عملکرد وکیوم تراپی:

وکیوم تراپی نوع روش درمانی است که در آن فنجان‌های مکش (بادکش) به دستگاه مخصوص متصل می‌شود و متخصص با جابجا کردن فنجان‌ها آن‌ها را در حالتی قرار می‌دهد تا تأثیر دلخواهی را در رفع چین‌وچروک صورت، سلولیت و یا از بین بردن فیبروز (فساد الیاف) ایجاد کند.

چه افرادی برای انجام وکیوم تراپی مناسب هستند:

- کسانی که علی‌رغم رژیم غذایی نتوانستند به وزن دلخواه خود دست پیدا کنند و یا پهلو و شکم را لاغر کنند.

- با تغییرات هورمونی دوران بلوغ، بارداری و یائسگی روبرو شده‌اند که باعث شده بر روی اندامشان تغییر زیادی ایجاد شود.

- برخی افراد دارای اندام مناسبی هستند اما فرورفتگی‌های سلولیت، تجمع چربی و افتادگی پوست آزارشان می‌دهد.

کاربردهای استفاده از وکیوم تراپی عبارت‌اند از:

- درمان فساد الیاف پس از لیپوماتیک.

- درمان سلولیت.

- لیفت سینه.

- لاغری موضعی.

- لیفت باسن.

- پیکرتراشی.

- کشیدن و محکم کردن پوست.

- کاهش ورم ناشی از وجود بیش‌ازاندازه آب و مواد سمی.

-  کاهش جای زخم و جوش.

-  تناسب‌اندام و لاغری.

- افزایش خاصیت ارتجاعی پوست.

- رفع افتادگی پوست بازو، ران، شکم و کمر.

- از بین بردن چربی اضافی ناحیه کمر.

- خوش‌فرم کردن باسن صاف و افتاده.

- تخلیه سیستم لنفاوی.

- کاهش ترک‌های پوستی.

- نرم کردن و جوان‌سازی پوست.

مزایای استفاده از روش وکیوم تراپی:

- افزایش انعطاف‌پذیری پوست.

- برداشتن لایه اپیدرم و نمایان شدن پوست صاف‌تر.

- بزرگ و سفت کردن باسن و سینه بدون جراحی.

- بهبود جریان در سیستم لنفاوی و عروقی.

- تحریک عضله‌ها، تجزیه سلولیت و چربی‌های انباشته‌شده در بدن، دفع مواد سمی، بهبود تخلیه لنفاوی و لاغری.

- تحریک لایه درم و هیپودرم.

- کاهش فشار و کشش روی عضلات.

وکیوم-تراپی

پس از درمان:

وکیوم تراپی عملی بدون درد می‌باشد، پس از انجام وکیوم تراپی نیاز به استراحت نیست و بیمار می‌تواند بلافاصله پس از عمل به انجام کارهای روزانه خود بپردازد.

پرسش‌های متداولی که در مورد وکیوم تراپی پرسیده می‌شود:

پس از چند جلسه وکیوم تراپی به جلسه‌ی دلخواه خود دست می‌یابد؟

برای آنکه بتوان به نتایج دلخواه دست پیدا کنید باید به‌طور متوسط 14 تا 20 جلسه نیاز است و هر جلسه معمولاً 35 دقیقه طول می‌کشد البته می‌توان هفته‌ای دو جلسه درمان داشت. پس از اتمام دوره‌های ویزیت ماهانه انجام شود تا نتایج عمل حفظ شود.

 ماندگاری نتایج چقدر است؟

میزان ماندگاری عمل به روش وکیوم تراپی از چند ماه تا چند سال متغیر است و به سن، تغییرات هورمونی و سبک زندگی بستگی دارد. البته با ویزیت ماهانه از جمع شدن مواد سمی و مایعات غیرطبیعی در بافت‌های پیوندی جلوگیری می‌شود و نتایج عمل حفظ می‌گردد.

آیا وکیوم تراپی می‌تواند جایگزین ورزش باشد؟

خیر، باید در کنار وکیوم تراپی ورزش و رژیم غذایی متعادل داشته باشید. تأثیرگذاری ورزش و وکیوم تراپی با یکدیگر متفاوت است. وکیوم تراپی ساختار عمقی‌تر را درگیر کرده و همین باعث می‌شود سلولیت های مقاوم در برابر ورزش از بین بروند.

آیا وکیوم تراپی مؤثر می‌باشد؟

با پژوهش‌هایی که در  زمینه‌ی وکیوم تراپی صورت گرفته بیان‌گر این بوده است که این روش بسیار مفید بوده. وکیوم تراپی مورد تائید سازمان غذا و دارو FDA است و انجام این عمل برای لاغری در کشورهای متعدد به اثبات رسیده است. روش وکیوم تراپی بسیار منحصر فرد بوده و نتایج متفاوتی با دیگر روش‌های موجود دارد.

لزوم انجام عمل وکیوم تراپی پس از بارداری:

از پیامدهای بارداری، افزایش وزن، تغییرات هورمونی، تغییر شکل بدن، کاهش تحریک و فعالیت‌های بدنی و آهسته شدن روند گردش خون است. با این روش می‌توان به‌راحتی بر این مشکلات غلبه کرد. پس از انجام عمل وکیوم تراپی با افزایش گردش خون، توانایی دفع مواد سمی و چربی بازمی‌گردد و مادر می‌تواند به‌سرعت به وزن و تناسب‌اندام دلخواه خود می‌رسد. با استفاده از این روش می‌توان سلولیت های ایجادشده در دوران بارداری را از بین برد. همچنین مشکل شلی و افتادگی پوست در ناحیه‌ی شکم و اطراف لگن را برطرف می‌کند و مانع تبدیل جای زخم سزارین به بافت فیبروز می‌شود و تمامی نقایص پیش از بارداری را نیز از بین می‌برد.