خواص ماسک کاکائو  بر روی پوست

پودر کاکائو جزو فراورده‌های بسیار محبوب و لذیذ در جهان می‌باشد که در انواع شیرینی‌ها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. اما جالب اینجاست این محصول برای پوست و مو نیز بسیار مفید بوده است. در ادامه مطلب به اینکه چطور این محصول می‌تواند پوست شمارا زیبا کند اشاره می‌کنیم.

جلوگیری از آسیب آفتاب:

همه‌ی ما از مصرف مواد غذایی برای محافظت پوست در برابر آفتاب آگاه هستیم. پودر کاکائو نیز جزو یکی از این مواد می‌باشد. در تحقیقاتی که صورت گرفته مصرف این ماده، قرمزی ناشی از آسیب‌های اشعه‌ی ماوراءبنفش را تا حدود 15 درصد کاهش می‌دهد.

نرم کردن پوست:

کاکائو به دلیل داشتن کافئین باعث نرمی پوست می‌شود. ترکیبات موجود در کاکائو باعث می‌شود تا آب اضافی از بافت پوست خارج‌شده بنابراین به افرادی که دارای پوست پف‌کرده و حلقه‌های تیره زیر چشم هستند توصیه می‌شود از ماسک کاکائو بر روی صورت خود استفاده کنند.

خواص ماسک کاکائو  بر روی پوست

ترمیم پوست:

پودر کاکائو به دلیل داشتم آنتی‌اکسیدان باعث‌ترمیم پوست می‌شود، آنتی‌اکسیدان‌ها به از بین نرفتن اکسیژن موجود در پوست کمک می‌کند. برای تهیه ماسک کاکائو می‌توانید 1 قاشق غذاخوری پودر کاکائو،1 قاشق عسل،1 قاشق جو پرک ریز شده و 2 قاشق ماست یویانی را ترکیب کرده سپس این ماسک را به مدت 15 دقیقه بر روی پوست صورت و گردن بمالید. ابتدا آب گرم را شسته و سپس چند بار آب سرد به‌صورتتان بزنید. پس‌ازآن صورت خود را با آب گرم شسته و بعد چندین بار با آب سرد صورت خود را بشویید.

لایه‌برداری از پوست:

پودر کاکائو قادر است از سلول‌های مرده پوست لایه‌برداری کند و همچنین مناسب برای پوست‌های حساس نیز می‌باشد. پودر کاکائو را با شیر ترکیب کرده و به‌صورت اسکراب بر روی پوست بزنید.

کاهش سلولیت:

کافئین موجود در پودر کاکائو سبب می‌شود چربی و آب اضافی سلول‌ها جذب و پوست سفت‌تر شود. به همین علت است که مصرف قهوه و پودر کاکائو در کاهش سلولیت پوست مؤثر است. برای تهیه‌ی اسکراب می‌توانید 4/1 پیمانه پودر کاکائو،2/1 پیمانه پودر قهوه،4/1 پیمانه روغن نارگیل و 1 قاشق غذاخوری پودر دارچین را با یکدیگر مخلوط کرده و در هنگام حمام این اسکراب را بر روی پوست مالیده و چند دقیقه اجازه دهید بر روی پوست بماند.

نکته:

از پودر کاکائو خالص و فاقد هرگونه شکر و سایر افزودنی‌ها استفاده کنید.