روش های درمانی غبغب

آیا شما نیز دارای غبغب هستید و از این موضوع رنج می‌برید؟ غبغب درواقع چربی‌های اضافه‌ای هستند که در زیر چانه و قسمت بالای گردن جمع می‌شوند، این عارضه بسیار متداول بوده و تقریباً افراد را با هر نوع استایل بدنی فرد ازجمله افرادی که دارای تناسب‌اندام مناسبی هستند را تحت تأثیر قرار می‌دهد. روش‌های مختلفی برای از بین بردن چربی‌های مقاوم زیر چانه و سفت کردن پوست وجود دارد. در ادامه به دلایل ایجاد غبغب و روش‌های درمان آن اشاره می‌کنیم.

علت به وجود آمدن غبغب:

غبغب به دلیل تجمع لایه‌ای از چربی در اطراف گردن به وجود می‌آید که باعث شل و افتادگی پوست می‌شود. برخی از خانواده‌ها به‌صورت ژنتیکی ابتلا به غبغب هستند. در برخی از افراد غبغب به دلیل اضافه‌وزن در زیر چانه به وجود می‌آید و این در حالی است که ژنتیک می‌تواند بر ذخیره‌ی چربی در بدن و همچنین بر ساختار استخوانی فرد نیز تأثیر بگذارد.

روش‌های رفع غبغب و سفت کردن پوست:

لیپوساکشن:

این روش فرایندی است که سلول‌های چربی از بخش‌های مختلف بدن را که در برابر رژیم غذایی و ورزش واکنشی نشان نمی‌دهند را برمی‌دارد. جراح برای برداشتن چربی‌های موجود در چانه، برش‌هایی را در زیر چانه ایجاد کرده و سپس به‌وسیله‌ی لوله‌ای بنام کانولا، توده‌های چربی را بیرون کشیده. این عمل تحت بیهوشی موضعی صورت می‌گیرد و بیمار در حین عمل کاملاً هوشیار بوده. مدت بهبود این عمل به شخص و وضعیت سلامت او بستگی دارد و حدوداً می‌توان گفت بیش از 2 هفته زمان می‌برد تا فرد بهبود یابد. پس از طی 1 هفته می‌توان به فعالیت روزانه خودپرداخت.

سفت كردن پوست به‌وسیله‌ی امواج راديويي:

ترماژ یکی از روش‌های زیبایی برای درمان پوست است که توسط امواج رادیویی صورت می‌پذیرد. هنگامی‌که سلول‌های پوست حرارت را حس کنند سیستم ایمنی بدن به دلیل حس خطر، شروع به تسکین سریع پوست می‌کنند. در اثر حرارت امواج رادیویی، تحریک پوست برای کلاژن سازی بیشتر شده و ظرف چندین هفته با تولید پروتئین کلاژن و الستین، که یک پوشش محافظتی و جوان‌سازی پوست است را فراهم می‌کند.

مزایای انجام این عمل بدون درد و همچنین بدون دوره‌ی استراحت می‌باشد، پوست و چانه را سفت می‌کند و نتایج آن پایدارتر و بادوام‌تر بوده و همچنین نتایج کاهش چربی را بهبود می‌بخشد.

روش های درمانی غبغب

وكيوم تراپي بعلاوه امواج راديويي:

این روش‌ها کاملاً غیرتهاجمی بوده و نیاز به عمل جراحی ندارد. در این روش برای شکل‌دهی و سفت کردن پوست شل شده گردن و صورت، از مکانیزم های پیشرفته امواج رادیویی با وکیوم تراپی صورت می‌گیرد که می‌توان بلافاصله پس از درمان اولیه بهبود کلی در بافت‌ها و شلی پوست مشاهده می‌شود.

چربي زدايي فراصوتي (كويتيشن فراصوتي):

در این روش امواج فراصوتی متمرکز قادر خواهند بود تا لایه‌های عمیق و ساختار پوست را مورد هدف قرار داده که به تحریک توانایی طبیعی بدن برای تولید کلاژن سازی کمک می‌کند.

افرادی که برای انجام این روش مناسب هستند، افرادی دارای گردن بوقلمونی و با دارای افتادگی پوست فک هستند. در این روش تولید کلاژن در بدن تحریک‌شده و نتیجه‌ی آن در طی چندین ماه نمایان می‌شود.

ليفت با نخ:

این روش به دلیل تأثیر زیادی که برای رفع افتادگی پوست داشته دارای محبوبیت زیادی بوده است. اگر می‌خواهید دارای پوستی جوان‌تر و سفت‌تر باشید می‌توانید از این روش استفاده کنید. نخ‌ها در زیرپوست و منطقه‌ی موردنظر نصب می‌شوند که به تولید کلاژن کمک کرده و پوست سفت می‌شود و نتایج آن دو‌ام طولانی‌مدت است.

از نخ‌های PDO (پلی دی اکسانون) بیش از 40 سال است که در جراحی‌های قلب استفاده می‌شود. این نخ‌ها پس از 8 ماه جذب‌شده ولی دوام آن در حدود بیش از 2 سال است. پس از 6 الی 8 هفته تحریک کلاژن آغاز می‌شود و پس از گذشت 4 ماه تأثیر آن به‌طور کامل نمایان می‌شود.

روش های درمانی غبغب