علت سیاهی زیر چشم چیست؟

در بیشتر مواقع با مالیدن کرم‌ها، سیاهی دور چشم را مخفی می‌کنیم و نمی‌توانیم بدون آرایش بمانیم. تیرگی زیر چشم باعث می‌شود بیشتر شبیه افرادی که نخوابیده باشد در نظر بیاییم . تابه‌حال شده دلایل این تیرگی‌ها را بدانید. در ادامه این متن دلایل تیرگی زیر چشم را بیان کرده‌ایم.

داشتن برنامه‌ی غذایی ضعیف:

خوردن غذاهایی که برای بدنتان مفید نمی‌باشد باعث ایجاد این سیاهی‌ها می‌شود.استفاده نکردن از میوه‌ها و سبزیجات نیز باعث می‌شود تا این سیاهی‌ها به وجود آید. باید غذاهایی که دارای ویتامین D هستند را انتخاب کنید تا باعث درخشندگی پوستتان شود. از خوردن غذاهای فست فودی، نمک زیاد و همچنین خوردن قهوه بپرهیزید.

غذاهایی که حاوی ویتامین D هستند عبارت‌اند از: ماهی تن، گربه‌ماهی، تخم‌مرغ.

به دلیل مشغله زیاد فراموش می‌شود که آب بنوشید، اگر به‌ظاهر خود اهمیت می‌دهید بایستی آب بنوشید و اجازه ندهید که بدنتان احساس تشنگی کند.

ژنتیک:

ژنتیک وضعیتی می‌باشد که نمی‌توان آن را کنترل کرد، اگر پدر و مادرتان سیاهی دور چشم دارند احتمال اینکه شما نیز دچار آن شوید بسیار زیاد است.

برخی افراد برایشان این سیاهی‌ها اهمیتی ندارد اما برای برخی افراد این‌طور به نظر نمی‌رسد و آن را با وسایل آرایشی می‌پوشانند.

بی‌نظمی در تجمع رنگ‌دانه‌های زیر چشم:

این سیاهی‌ها گاهی اوقات به دلیل بی‌نظمی که در رنگ‌دانه‌های پوستی است به وجود می‌آید و نوع شایع آن هیپرپیگمانتاسیون می‌باشد که در آن نقاطی از پوست تیره می‌شود. لوپوس، اگزما و آکنه می‌توانند باعث این نوع بی‌نظمی‌ها در رنگ‌دانه شوند. این نوع مشکلات بیشتر در نواحی آفریقایی، آمریکایی و آسیایی، شایع است. تیرگی چشم‌ها با توجه به داشتن این نوع بی‌نظمی در رنگ‌دانه‌ها بیشتر در دید قرار می‌گیرند.

علت سیاهی زیر چشم چیست؟

کمبود خواب:

تحقیقاتی که صورت گرفته نشان داده‌شده که افراد بالغ در شب حدود 7 الی 8 ساعت به خواب نیاز دارند و در هنگامی‌که زمان خواب را از دست بدهید زیر چشم‌ها نیز سیاه می‌شود.

نخوابیدن باعث می‌شود پوست رنگ‌پریده شود و زمانی این حالت به وجود می‌آید که رگ‌های خونی زیرپوستتان مشهودتر است. اگر بتوانید در طول روز برنامه‌ریزی داشته باشید که خواب کافی داشته باشید می‌توانید از شر این مشکل نیز رهایی یابید.

بالا رفتن سن و سیاه شدن زیر چشم:

همان‌طور که همه می‌دانند پوست زیر چشم انسان‌ها بسیار نازک است و باید این منطقه را به‌آرامی لمس کرد. با بالاتر رفتن پوست این منطقه نازک‌تر می‌شود و به دلیل شکستن کلاژن خاصیت ارتجاعی خود را در این منطقه از دست می‌دهد و زمانی که این اتفاق می‌افتد سیاهی زیر چشم نیز نمایان می‌شود.

حساسیت غذایی:

زمانی که بدن انسان نتواند نوع خاصی از غذا را هضم کند، این مسئله در پوست نمایان می‌شود. تست حساسیت غذایی می‌تواند به افراد کمک کند تا از این مشکل رهایی یابند و یا حداقل پیشگیری کنند.