تاثیرات مخرب آرایش بر روی پوست صورت

آرایش کردن همان‌قدر که شمارا زیبا می‌کند به همان اندازه پوست صورت را دچار آسیب می‌کند، آیا شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که برای بیرون رفتن از منزل آرایش می‌کنند؟ آیا با تأثیرات مخربی که آرایش بر روی پوست شما می‌گذارد آشنا هستید؟ در ادامه شمارا با تأثیراتی مخربی که آرایش بر روی پوست می‌گذارد آشنا می‌کنیم.

تأثیرات مخرب آرایش:

تقریباً تمام افرادی که از وسایل آرایشی استفاده می‌کنند از عوارض جانبی آن اطلاع دارند. مواد شیمیایی که در محصولات آرایشی وجود دارد می‌تواند طیف گسترده‌ای از عوارض را به وجود آورد که موجب آسیب دیدن پوست شما می‌شود.

ظاهر چرب:

وجود لایه‌های ضخیم چرب و براق بر روی پوست صورت با داشتن صورتی با طراوت و درخشان بسیار متفاوت است. کرم پودرها بر پایه‌ی روغن و پودرهای کرمی، بر روی پوست ظاهری لغزنده ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود سایه چشمتان پشت پلک جمع می‌شود. برای داشتن ظاهری طبیعی از لوازم‌آرایشی که بر پایه‌ی روغن است استفاده نکنید، مخصوصاً اگر دارای پوستی چرب هستید.

می‌توانید از کرم پودرهایی استفاده کنید که بر پایه‌ی آب و یا پودرهای سبک باشند. اگر فکر می‌کنید که پوست صورتتان خشک است و با استفاده از لوازم‌آرایشی روغنی می‌توانید این مشکل را رفع کنید سخت در اشتباه هستید.

تاثیرات مخرب آرایش بر روی پوست صورت

آلرژی:

مواد تشکیل‌دهنده‌ی لوازم‌آرایشی مانند نگه‌دارنده‌ها و عطرها باعث ایجاد آلرژی بر روی پوست صورت می‌شوند (ازجمله درماتیک تماسی). برخی از این نگه‌دارنده‌های موجود در لوازم‌آرایشی مانند پارابن، در سلول‌های سرطانی تشخیص داده‌شده.

حتماً قبل از خوابیدن آرایش صورت و چشم‌هایتان را پاک‌کنید زیرا ریمل‌ها در هنگام خواب به چشمان شما آسیب می‌رسانند و باعث خارش، قرنیه خراشیده، چشم پرخون و یا عفونت چشمی می‌شود.

رژلب‌های مایع براق در برابر اشعه خورشید از محافظت کمی برخوردار هستند و می‌توانند اشعه‌ی مخرب UV را جذب لب کنند. بهتر است برای براق شدن لب‌هایتان اول از رژ لب مات معمولی استفاده کنید و سپس رژلب براق بزنید. رژلب‌های مایع براق‌کننده لب را که دارای حداقل SPF 30 هستند را خریداری کنید.

لاک ناخن‌هایی که دارای رنگ تیره هستند باعث می‌شوند رنگ ناخن‌ها به‌مرورزمان زرد و یا لکه‌دار شوند که البته این تغییر رنگ به حالت طبیعی بازمی‌گردند اما این روند ماه‌ها به طول می‌انجامد.

سرمه که از قدیم برای آرایش چشم‌ها استفاده می‌شده است دارای سرب زیادی بوده که از آن عنوان یک افزودنی در لوازم‌آرایشی تحت نظارت FDA ایالات‌متحده برای استفاده مجاز نیست.