هایفوتراپی چیست و چه مزایا و عوارضی دارد

با افزایش سن در افراد، پوست کشیده، چربی صورت از بین رفته و لایه خارجی پوست (اپیدرم) شروع به نازک شدن می‌کند و همچنین تعداد سلول‌های رنگ‌دانه‌ای در پوست کاهش می‌یابد، به همین علت برخی از افراد سعی می‌کنند با افزایش سن تعادل مناسبی بین فرایند طبیعی پیری و داشتن بهترین ظاهر ممکن برقرار کنند.

برای جلوگیری از شل شدگی بیشتر پوست می‌توان از روش‌های درمانی غیرتهاجمی لیفت با اولتراسوند پوست استفاده کرد.

هایفوتراپی یک فناوری مبتکرانه و غیرتهاجمی است قابلیت کشسایی و سفت کردن پوست را دارد. این روش با استفاده از اولتراسوند، درمان غیر جراحی است و فرد می‌تواند بدون داشتن درد به درمان بپردازد.

لیفت پوست به روش اولتراسوند:

امواج هایفوتراپی (اولتراسوند) متمرکز بر پرتوان، روشی است که امواج را به‌صورت موضعی به‌منظور لیفت بر روی پوست حرارت می‌دهد و نوع جدیدی از روش‌های غیر جراحی می‌باشد که شبیه به روش اولتراتراپی عمل می‌کند و از متمرکز کردن اولتراسوند به‌منظور بهبود طبیعی چهره برای لیفت کردن، سفت کردن پوست شل شده و ارتجاعی کردن استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از روش ‌هایفوتراپی:

هایفوتراپی چیست و چه مزایا و عوارضی دارد

این روش تنها درمانی است کهپایه‌ی عمق زیرپوست را هدف قرار می‌دهد که معمولاً با جراحی درمان می‌شود اما برشی بر روی صورت ایجاد نمی‌شود، همچنین تنها روشی است که از اولتراسوند استفاده می‌شود .

زمان درمان:

زمان درمان بین 20 تا 30 دقیقه است و این امکان را فراهم می‌کند تا بدن تا بتواند با سرعتی مطلوب، کار آرایی و راحتی برای تحریک کلاژن، میکرو انعقاد پوستی و انقباض SMAS دوره‌ی درمان را پیش ببرد.

نتایج فوری:
افتادگی پوست، چین‌وچروک عمیق را بلافاصله بهبود می‌بخشد و در پوست ظاهری سفت و قابلیت کشسانی ایجاد می‌کند.

نتایج طولانی‌مدت:

در این نواحی نتایج ماندگاری بیشتر می‌باشد: لیفت باسن و بازو، بهبود ناحیه دکلته و صاف کردن شکم پس از بارداری.

غیر جراحی:

انرژی که در هایفوتراپی قرار دارد باعث ایجاد انعقاد حرارتی در لایه‌های مورد هدف بافت پوست شده و هیچ نوع آسیبی به سطح پوست نمی‌رساند.

غیرتهاجمی:

درمان لیفت پوست با روش‌ هایفوتراپی و با استفاده از امواج مافوق صوت متمرکز ماکرو و میکرو صورت می‌پذیرد و این به این معنا است که هیچ نوع برشی در پوست ایجاد نمی‌شود.

اثبات‌شده ازنظر بالینی:

هایپوتراپی باعث تحریک بازسازی و تولید کلاژن، ارائه اثرات طولانی‌مدت لیفت و سفت شدن پوست می‌شود.

موتور قوی این دستگاه امکان دستیابی به توان با موج بالا و درد کمتری را فراهم می‌آورد و باعث می‌شود انرژی بدون تأثیر بر بافت‌های مجاور تنها بر روی ناحیه موردنظر اعمال شود و همچنین درد را کم کرده و میزان عوارض جانبی را نیز کاهش می‌دهد.

کاربرد:

هایفوتراپی چیست و چه مزایا و عوارضی دارد

از روش ‌هایفوتراپی می‌توان برای هر قسمت از پوست که شروع به شل شدن و یا افتادگی می‌کند انجام شود و همچنین در مواردی که در زیر به آن‌ها اشاره‌کرده‌ایم نیز استفاده می‌شود:

- خطوط دور چشم، پف زیر چشم و گودی دور چشم.

- لیفت پوست.

- کاهش چین‌وچروک ریز و عمیق.

- خطوط چین‌وچروک دور لب.

- سفت کردن پوست گردن.

نواحی قابل‌درمان در هایفوتراپی:

این روش برای اصلاح ظاهر پوست شل شده و قابلیت ارتجاعی صورت و بدن طراحی‌شده است که شامل:

- زیر چانه.

- کل صورت.

- ابرو.

- خط فک.

- خط دکلته.

- اطراف چشم.

- گردن.

نحوه‌ی انجام هایفوتراپی:

هایفوتراپی چیست و چه مزایا و عوارضی دارد

هایفوتراپی از سطح پوست عبور می‌کند و انرژی متمرکزشده را به عضلات و بافت‌های ساختاری عمیق که کلاژن در آنجا وجود دارد اعمال می‌کند و دقیقاً برخلاف تمامی لیزرها که از بیرون به داخل نفوذ می‌کنند است.

با اعمال انرژی به ساختار کلاژن باعث تحریک کلاژن به‌صورت طبیعی شده و همچنین ظاهری سفت و ماندگار به پوست می‌بخشد.

انرژی متمرکز اولتراسوند باعث لختگی میکرو در لایه دوم و همچنین کاهش چربی زیرپوست برای لیفت و تراشیدن بدون جراحی بدن می‌شود. این روش با گرمای زیاد باعث انعقاد پوست بر روی لایه هدف بافت پوست شده. انرژی هایفوتراپی در دمای 65 تا 75 درجه سانتی‌گراد می‌باشد و ازآنجایی‌که تکنولوژی اولتراسوند به‌صورت غیرتهاجمی از داخل به بیرون عمل می‌کند نتایج حاصله در طی 2 الی 3 ماه ظاهر می‌شود و می‌تواند تا 6 ماه پس از عمل همچنان بهبود یابد.

مدت‌زمان هر جلسه درمان:

این مدت‌زمان بستگی به ناحیه‌ی تحت درمان دارد و حدود 30 دقیقه در هر قسمت به طول می‌انجامد و تنها یک جلسه برای درمان کافی است و گاهی اوقات درمان تنها تکرار می‌باید که بستگی به درجه شلی بافت پوست دارد.

عوارض جانبی:

این امکان وجود دارد که کمی تورم ملایم یا سرخ‌شدگی در ناحیه درمانی دیده شود و پس از یک روز نیز این عوارض از بین می‌رود.