لیزر Elight چیست؟

یکی از دغدغه‌ی خانم‌ها از بین بردن موهای زائد بدن است و تقریباً می‌توان گفت برای از بین موهای زائد بدن خود از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. در دو دهه‌ی اخیر دستگاه‌هایی به بازار عرضه شد که از طریق لیزر، موهای زائد بدن را از بین می‌برند. با پیشرفته شدن فنّاوری دستگاه‌های لیزر نیز با برندهای مختلف و پیشرفته‌تر به بازار عرضه شد. در ادامه این مطلب به لیزر Elight اشاره ‌کرده‌ایم.

لیزر Elight ( ایلایت) چیست؟

این نوع لیزر نیز همانند دیگر لیزرها برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت استفاده می‌شود. لیزر Elight با 3 فنّاوری فرکانس رادیویی دوقطبی همراه با IPL(آی پی ال) بعلاوه خنک‌کننده برای تمامی پوست‌ها، ترکیب‌شده است. دستگاه این لیزر را به‌عنوان اولین دستگاه بی‌خطر و همچنین حذف موهای زائد به‌صورت آرام می‌شناسند که با ترکیب طول‌موج دو نوع لیزر، مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از لیزر Elight:

از ویژگی‌های مفید این لیزر از بین بردن موهای زائد انواع پوست‌های تیره، قهوه‌ای و بور می‌باشد و همچنین به جوان‌سازی پوست نیز کمک می‌کند.

از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه می‌توان به درمان لک‌های پوستی در مناطق مختلف بدن و همچنین درمان ضایعاتی همچون آکنه، تلانژکتازی نیز اشاره کرد.

از قابلیت‌های این لیزر این است که می‌تواند به‌طور هم‌زمان موهای متعددی از بدن را هدف قرار دهد و در مدت‌زمان کوتاهی و بدون درد البته بسته به ناحیه موردنظر، درمان انجام شود.

یکی از مهم‌ترین خاصیتی که لیزر Elight دارد برای نابودی موهای زائدی است که از ژیلت استفاده می‌شده است و در مدت‌زمان کوتاهی برای درمان، و بدون عوارض جانبی می‌باشد. درمان و ریشه‌کن کامل موهای زائد به‌وسیله‌ی این لیزر پس از طی جلسات متعدد (بسته به نوع پوست و مو) متغیر می‌باشد.

ویژگی‌های دستگاه Elight:

- دارای خنک‌کننده برای تمامی سطوح پوست.

- دارای تنظیم اتوماتیک برای انواع پوست و مو.

- وجود فیلترهای متعدد برای ضایعات مختلف پوستی.

چه افرادی نباید از لیزر Elight استفاده کنند؟

- افرادی که دارای حساسیت به نور هستند استفاده از این روش مناسب نیست.

- زنان باردار، بیمارهای دیابتی، افرادی که دارای فشارخون بالا و صرع نیز می‌باشند نباید از این دستگاه استفاده کنند.

- افرادی که پوست آن‌ها به‌وسیله تابش نور آفتاب حساس و ضعیف شده.

- افرادی که برای تنظیم ضربان قلب از دستگاه و یا فیبریلاسیون ماهیچه قلب استفاده می‌کنند. استفاده از این دستگاه برایشان مناسب نیست.

تعداد جلسات درمان:

برای از بین رفتن موهای زائد بهتر است 4 تا 8 درمان که هر 1 ماه و یا 2 ماه انجام می‌شود رعایت شود.

شایع ترین نواحی استفاده از لیزر Elight :

لیزر Elight چیست؟

- صورت ( چانه،لب بالا،خط گونه و گردن.)

- پاها و خط بیکینی.

- کمر،شانه.

- زیر بغل و بازوها.

- شکم.