تشخیص نوع پوست صورت با چند راهکار ساده

آیا تابه‌حال این سؤال برای شما پیش آماده که نوع پوستتان چیست؟ اصولاً زمانی نوع پوست از ما پرسیده می‌شود که یا برای خرید کرم پودر به فروشگاه لوازم‌آرایشی رفته باشیم و یا برای درمان‌های پوستی به پزشک مراجعه کرده باشیم. برخی افراد به این موضوع که نوع پوستشان در کدام گروه قرار دارد اهمیتی نمی‌دهند اما دانستن این موضوع که پوست شما در چه گروهی قرار دارد کمک می‌کند تا محصولات آرایشی و بهداشتی مناسبی را انتخاب کنید و همچنین می توانید رژیمی مناسب برای پوستتان در نظر بگیرید. 

پوست‌ها در 4 گروه: خشک، چرب، مختلط و نرمال دسته‌بندی می‌شوند.

برای تشخیص اینکه پوست شما در کدام گروه قرار دارد چند راهکار ساده را در ادامه مطلب بیان کرده‌ایم.

آماده‌سازی پوست:

پوست خود را به‌وسیله‌ی پاک‌کننده‌های آرایشی کامل تمیز کنید تا هرگونه گردوغبار و آرایش روی پوستتان وجود دارد پاک شوند.

تشخیص نوع پوست صورت با چند راهکار ساده

شستشوی صورت:

صورت خود را با آب ولرم بشویید توجه داشته باشید که از پاک‌کننده‌های صابونی استفاده نکنید. زیرا با استفاده از صابون‌های نامناسب پوست صورتتان خشک‌شده و یا باعث می‌شود که پوستتان بیش از چرب شود. سپس به‌وسیله‌ی حوله تمیز تنها آب اضافی از صورتتان را بگیرید.

تشخیص نوع پوست صورت با چند راهکار ساده

منتظر ماندن:

به مدت 1 ساعت صبر کنید و از کرم‌های نرم‌کننده یا هر نوع کرمی در طول این مدت استفاده نکنید و همچنین به صورتتان نیز دست نزنید. پس از گذشت 1 ساعت، یک پد یا دستمال‌کاغذی را بر روی منطقه‌ی T شکل صورت بکشید. (این منطقه شامل: پیشانی و بینی است) اگر پد مورداستفاده شما چرب شد شما دارای پوستی چرب و یا مختلط هستید و اگر آن پد چرب نشد پوشت شما خشک می‌باشد.

تشخیص نوع پوست صورت با چند راهکار ساده

با توجه به نکات زیر می‌توانید به‌درستی تشخیص دهید که نوع پوست شما چیست:

اگر پس از گذشت 1 ساعت  احساس کشیدگی در پوستتان می‌کنید، نوع پوست شما خشک می باشد و اگر پوست شما مختلط باشد قسمت T شکل صورت شما چرب و باقی قسمت‌های صورتتان دارای پوستی خشک است.

اما افرادی که دارای پوستی نرمال هستند پس از شستشو نه احساس کشیدگی در پوست‌دارند و نه قسمت T شکل صورتشان چرب است.

تشخیص نوع پوست صورت با چند راهکار ساده

 به آیینه نگاه کنید اگر پس از گذشت 1 ساعت پوست شما قرمز و پوسته‌پوسته شد، شما دارای پوستی حساس و خشک هستید.

تشخیص نوع پوست صورت با چند راهکار ساده

صورتتان را از نزدیک در آیینه نگاه کنید و اگر منافذ پوستتان خیلی بازنیست نوع پوست شما نرمال اما اگر پوستتان دارای منافذی زیاد بود، نوع پوست شما چرب است. می‌توانید باکمی فاصله صورتتان را در آیینه نگاه بیندازید اگر بازهم منافذ باز مشاهده کردید پوست شما 100 درصد چرب می‌باشد.

می‌توانید پوست خود را بکشید، اگر خط و خطوط در پوستتان نمایان شد شما دارای پوستی خشک یا مختلط هستید و اگر هیچ‌گونه خط و خطوطی روی صورتتان نمایان نشد شما دارای پوستی چرب هستید.

تشخیص نوع پوست صورت با چند راهکار ساده

با توجه به نکاتی که ارائه داده‌ایم اگر بازهم به نوع پوست خود شک دارید می‌توانید نزد متخصصان پوست رفته و از نوع پوست خود مطمئن شوید.