تعمیر دستگاه های لیزر در شیراز

اگر متوجه شده اید که قسمتی از پوستتان رشد کرده و حالتی برجسته دارد، به احتمال زیاد دارای تگ پوستی هستید. این برجستگی ها و فلاپ های رشد کرده نزد متخصصین پوست تحت عنوان "acrochordons" یا "برچسب های پوستی" شناخته می شوند. خوشبختانه، آنها کاملا بی ضرر هستند، اما اگر در دیدرس شما باشند و شما آن را دوست نداشته باشید، می توانند بسیار آزار دهنده باشند.

 علت

بروس کتز، متخصص پوست در شهر نیویورک می گوید: "آنها اغلب در مناطقی از بدن که تحت اصطکاک هستند مانند گردن، زیر سینه ها و کشاله ران دیده می شوند و به نظر می رسد که تحریک پوست به دلیل تماس داشتن مداوم با لباس و پوست قسمت دیگری از بدن باعث ایجاد این برچسپ های پوستی می شوند.

شما احتمالا آن ها را از والدین خود به ارث برده اید چرا که برچسب های پوست معمولا ژنتیکی هستند.

همچنین بیشتر افراد چاق مبتلا به این نوع بیماری هستند؛ زیرا گوشت بیشتری وجود دارد که در برابر خود باعث تحریک پوست می شود و تگ های بیشتری تولید می شوند.

شما ممکن است فقط یک یا چند تگ پوست داشته باشید، یا اینکه در بخشی از پوستتان مجموعه ای از آن ها را داشته باشید.

میزان شیوع

خوب است بدانید که شما تنها کسی نیستید که به این بیماری مبتلا است و از هر 4 نفر حداقل یک نفر دارای تگ پوستی می باشد. رشد و ایجاد تگ های پوستی از بعد از سن 50 سالگی افزایش می یابد.

اگرچه برچسب های پوست بی ضرر هستند، اگر شما آن ها را بخراشید یا آن ها با چیزی مانند زیپ لباستان تماس پیدا کنند، می توانند باعث تحریک و التهاب و حتی خونریزی شوند.

 روش های درمانی

در حالی که شما می توانید روش های درمان خانگی زیادی را در وب بیابید که همگی ادعا می کنند که می توانند این عارضه را در خانه درمان کنند اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که هرگز مرتکب این کار اشتباه نشوید چراکه بدون استفاده از ابزارهای ویژه ی درمانی شما خود را در معرض خطر زخم و عفونت قرار می دهید و همچنین ممکن است اثر زخم این نوع درمان بر روی پوست شما ماندگار شود.

خبر خوب این است که اگر به مطب یک پزشک پوست مراجعه کنید او می تواند با یک بی حسی موضعی و بریدن آن و یا استفاده از روش سوپر انجماد (یا حرارت)

آن را از بین ببرد.

در هر کدام از این روش ها عوارض درمانی حداقل است و شما بلافاصله پس از درمان می توانید به فعالیت های عادی خود بازگردید.

پس از حذف تگ پوستی هیچ نشانه یا علامتی بر روی پوست شما نباید باقی بماند. همچنین آن تگ پوستی ای که اقدام به حذف آن کرده اید نباید مجدداً رشد کند اما توجه داشته باشید که همواره احتمالاندکی وجود دارد که در دیگر نواحی پوستتان تگ های جدیدی رشد کنند.