لیفت بهتر است یا تزریق چربی

امروزه اکثر جراحان زیبایی برای جوان‌سازی صورت مقادیر کمی چربی را از بدن خود فرد استخراج کرده و به‌صورت او تزریق می‌کنند. جراح با استفاده از این روش، مقداری چربی را با لیپوساکشن از بخش‌هایی مثل شکم و ران جدا کرده و به‌صورت تزریق می‌کند. 85% از جراحان پلاستیک در طی عمل لیفت صورت از تزریق چربی استفاده می‌کنند.

چربی‌هایی که به بخش‌های مختلف صورت تزریق می‌شوند عموماً از شکم استخراج‌شده و حجمی حدود 11 تا 25 میلی‌لیتر دارند. از مناطق مهم صورت برای تزریق چربی، گونه است. زیرا این ناحیه‌ از صورت که نشانه‌های پیری به‌راحتی در آن پدیدار می‌شوند. همچنین زیر پلک، زیرگونه و خط خنده از دیگر مناطقی هستند که تزریق چربی در آن‌ها انجام می‌شود.

هرچند که مقداری از چربی تزریق‌شده در طول زمان جذب بدن می‌شود اما بسیاری از جراحان معتقدند، بخش زیادی از آن طی یک سال پس از طریق، در صورت باقی می‌ماند. نتایج کامل این عمل پس از 4 تا 6 ماه قابل‌مشاهده است. تزریق چربی هم از طرف داوطلبان و هم از طرف جراحان مورد استقبال قرارگرفته است.

لیفت صورت:

بسیاری از جراحان اعتقاددارند، لیفت صورت نمی‌تواند تمام نشانه‌های پیری را برطرف کند، اما این روش، از رایج‌ترین عمل‌ها است که طی آن، چین‌وچروک‌های صورت برطرف شده و ظاهر فرد جوان‌تر می‌گردد. برای انجام عمل لیفت، ابتدا جراح، اهداف موردنظر داوطلب و شکل صورت را بررسی می‌کند و سپس مناسب‌ترین شیوه‌ی لیفت را برای فرد انتخاب می‌کند. جراحی لیفت می‌تواند در مناطق مختلف بدن ازجمله صورت و گردن و به دو روش لیفت سنتی و لیفت با برش محدود انجام شود.

هرکدام از روش‌های لیفت می‌تواند با تزریق چربی ترکیب شوند و چهره فرد را طبیعی و جوان نماید. می‌توان با استفاده از این روش حجم ازدست‌رفته‌ی کل صورت را بازیابی کرد. همچنین می‌توان با ترکیب لیفت صورت و تزریق چربی، گونه‌ها را برجسته ساخته و افتادگی بخش‌های مختلف صورت را نیز برطرف نمود. درواقع نتایجی که با ترکیب این دو عمل حاصل می‌شود، به‌تنهایی قابل دست‌یابی نیست. جراحان زیبایی می‌توانند با کمک فنّاوری‌ها و تکنیک‌های جدید، در مورد اثرگذاری و ماندگاری نتایج عمل، مطمئن شوند. در طی این فرآیند، ظاهر پوست جوان‌تر شده و اعتمادبه‌نفس فرد بازیابی می‌شود.

لیفت بهتر است یا تزریق چربی

به چه علت ترکیب لیفت با تزریق چربی روشی محبوب است؟

پیری پوست نه‌تنها باعث افتادگی و فرسودگی بافت‌ها می‌شود بلکه چربی‌های صورت را نیز از بین می‌برد. از دست رفتن حجم بافت‌ها در ناحیه بالای گونه‌ها و دور چشم بیش از نواحی دیگر آشکار می‌شود. تزریق چربی در نواحی ذکرشده می‌تواند کمک بسیاری به جوان‌سازی کلی صورت کند. همچنین با تزریق چربی می‌توان به‌غیراز گونه و چشم، قسمت‌های دیگر صورت را نیز درمان کرد.

 آیا ترکیب تزریق چربی با لیفت صورت باعث افزایش دوره نقاهت می‌شود؟

با اضافه شدن فرآیند تزریق چربی به لیفت صورت، دوره نقاهت افزایش نخواهد یافت و تقریباً مدت‌زمان عمل لیفت طولانی خواهد شد.

آیا تمام داوطلبان به تزریق چربی در طی انجام عمل لیفت نیاز دارند؟

تزریق چربی می‌‌‌تواند به تمام شیوه‌های لیفت صورت اضافه شود البته تمام افراد به آن نیاز ندارند. برخی افراد با بالا رفتن سنشان، چربی‌های صورتشان از بین نمی‌رود، درنتیجه تنها به لیفت صورت نیاز پیدا خواهند کرد. البته برخی افراد نیز با افزایش سن، میزان چربی صورتشان افزایش می‌یابد که در این صورت به تزریق چربی نیاز نخواهند داشت.