لیفت تمپورال چیست

می‌توان گفت مؤثرترین و ساده‌ترین راه برای ایجاد پوستی شاداب‌تر و جوان‌تر در ناحیه چشم و پیشانی، انجام لیفت تمپورال است. در این روش نه‌تنها جای هیچ‌گونه زخمی باقی نمی‌ماند بلکه دوره نقاهت بسیار کوتاهی نیز دارد همچنین عمل جراحی در طی یک روز و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. البته گاهی اوقات باید از بی‌هوشی عمومی استفاده کرد بنابراین بیمار به مدت یک روز در بیمارستان بستری شود. درواقع لیفت تمپورال ابرو و لیفت تمپورال چشم یک راه‌حل ایده‌آل برای افرادی است که در سن 30 تا 50 سال هستند و از رشد سریع چین‌وچروک‌های دور چشم و ابرو رنج می‌برند.

نحوه انجام عمل لیفت تمپورال:

ابتدا یک برش نسبتاً طولانی پشت خط رویش مو و بالای بخش گیجگاهی توسط پزشک معالج ایجاد می‌شود. با این کار پوست بخش پیشانی و گیجگاه از پوست بخش گونه و ابروها جدا می‌شود. سپس پزشک مربوطه پوست برش خورده را می‌کشد و سپس بخیه می‌کند. ازآنجایی‌که برش‌ها و زخم‌های ایجادشده زیر موهای افراد مخفی می‌شوند به‌راحتی می‌توان پوست را به‌اندازه‌ی دلخواه لیفت و بخیه کرد.

کاربرد استفاده لیفت تمپورال:

از بین بردن افتادگی گونه

برطرف کردن افتادگی انتهای ابرو

رفع افتادگی پوست بخش بیرونی چشم‌ها

رفع خط خنده

تغییر شکل ظاهری چشم (کشیدن پوست چشم)

افتادگی کلی پوست صورت، گونه، چانه، گردن و چین‌وچروک‌های دور چشم با لیفت تمپورال برطرف نمی‌شود و برای انجام این کار باید از لیفت صورت یا بوتاکس استفاده کرد. همچنین پوست اضافی زیر چشم‌ نیز توسط این روش از بین نمی‌رود اما می‌توان خط خنده را تا حدود زیادی از بین برد.

افتادگی پوست ابروها و پیشانی برای افرادی که در سنین 30 الی 50 سالگی هستند اتفاقی مرسوم است و توسط روش لیفت تمپورال به‌راحتی می‌توان آن‌ها را برطرف کرد. همان‌طور که گفتیم در این روش جراحی زیبایی جای زخم‌ها باقی نمی‌مانند و چهره‌ی افراد بسیار جوان‌تر به نظر می‌آید.

لیفت تمپورال چیست

فواید لیفت تمپورال:

انجام لیفت تمپورال افتادگی پوست دور چشم را برطرف کرده، آن را روشن‌تر می‌کند و چین‌وچروک‌ها را تا حدودی از بین می‌برد. این روش یک عمل جراحی پیچیده نیست بلکه تنها برش‌هایی کوچک در خط رویش مو و بالای ناحیه‌ی گیجگاه ایجاد می‌شود. در لیفت تمپورال موها ریزش پیدا نخواهند کرد. روند عمل لیفت با توجه به میزان افتادگی پوست صورت تنظیم می‌شود و این بدین معنا است که اگر پوست زیر پلک یا گونه افتادگی پیدا کند با استفاده از برش‌های کوچکِ لیفت تمپورال می‌توان آن را برطرف کرد.

دوره نقاهت:

مدت‌زمان دوره نقاهت و عوارض جانبی این روش با توجه به وضعیت افراد مختلف متفاوت است اما معمولاً یک هفته استراحت پس از انجام عمل، کافی است. آثار بخیه و زخم نهایتاً تا ۸ روز پس از لیفت تمپورال از بین خواهند رفت. این عمل زیبایی تا حدی خون‌مردگی و ورم روی پوست باقی می‌‌گذرد که آن‌هم پس از گذشت 10 روز کاهش پیدا می‌کند. همچنین دیگر آثار لیفت تمپورال نهایتاً تا چند ماه پس از عمل ادامه دارد و به‌مرورزمان محو می‌شوند.

نکته:

در تمام عمل‌های جراحی لیفت، پوست کشیده می‌شود تا ایرادهای آن نظیر چین‌وچروک برطرف شود. اگرچه پیری روی لایه‌های رویی پوست نمایان می‌شود اما دلیل این امر تغییر لایه‌های زیرین پوست است. بنابراین اگر می‌خواهید پوستی شاداب و جوان داشته باشید باید شرایط پوستی بررسی شود تا بتوان بهترین روش‌های درمانی با ماندگاری بالا برایتان انتخاب شود.