لیفت اندوسکوپی صورت

اثرات پیری بر روی صورت از دهه‌های سوم یا چهارم زندگی نمایان می‌شود. البته نشانه‌های پیری علاوه بر سن به خصوصیات پوست، آفتاب دیدگی، سلامت کلی، ژنتیک و سبک زندگی هم برمی‌گردد. امروزه یکی از روش‌های درمان اثرات پیری لیفت اندوسکوپیک یا آندوسکوپی است.

لیفت آندوسکوپی صورت:

در لیفت آندوسکوپی صورت، به کمک آندوسکوپ، ناحیه میانی صورت هدف قرار می‌گیرد. آندوسکوپ نوعی پروب کوچک مداد مانند است که به یک دوربین کوچک و چراغ مجهز شده است که به جراح اجازه می‌دهد، ناحیه درمانی را بدون برش‌های بزرگ مشاهده نماید.

در برخی مواقع مشکلات زیبایی، به یک ناحیه خاص در صورت محدود می‌شود. یکی از شاخص‌ترین مشکلاتی که براثر افزایش سن در آن قسمت نمایان می‌شود، افتادگی گونه است.

از لیفت آندوسکوپی صورت برای دسترسی به ناحیه میانی چهره و برای رفع افتادگی گونه‌ها استفاده می‌شود و همچنین می‌تواند بهبودی محدودی در ناحیه گردن و غبغب ارائه دهد. این روش به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و از بیهوشی موضعی یا وریدی استفاده می‌شود.

لیفت اندوسکوپی صورت

نحوه انجام جراحی لیفت آندوسکوپی صورت:

در زمان انجام جراحی آندوسکوپی صورت، جراح یک اندوسکوپ را از طریق سه یا چند برش کوچک به طول کمتر از 2.5 سانتی‌متر، در زیرپوست فرومی‌برد. سپس آندوسکوپ تصاویر ویدئویی از ساختار درونی صورت بیمار را به یک صفحه تلویزیون انتقال می‌دهد. جراح از تصاویر ارسالی برای تشریح، بالا بردن و تغییر مکان بافت‌های صورت استفاده می‌کند.

پس از پایان کار، زخم‌ها را بخیه می‌زنند. مدت‌زمان عمل به پیچیدگی لیفت بستگی دارد. به‌طورمعمول بین 1 الی 4 ساعت به طول می‌انجامد. انجام این عمل ناراحتی و درد زیادی ندارد و پس از یک هفته، کبودی و تورم حاصل از آن ناپدید می‌شوند.

بیمار در 5 روز اولیه پس از جراحی یک باند فشاری می‌پوشد. پس از گذشت 10 روز بخیه‌ها برداشته می‌شوند. بیمار می‌تواند پس از 10-14 روزبه انجام کارهای روزانه خود بازگردد. اما برای انجام ورزش‌های اکتیو نیاز به 3 هفته یا بیشتر زمان‌دارید.

لیفت اندوسکوپی صورت

مزایای انجام روش آندوسکوپی نسبت به جراحی لیفت:

با توجه به آنکه جراحی آندوسکوپی نیازی به برش‌های بزرگ ندارد، نسبت به سایر تکنیک‌های لیفت صورت، کمتر تهاجمی است و خطر آسیب عصبی را به حداقل می‌رساند. همچنین زخم‌های ایجادشده بر روی ناحیه‌ی درمان حداقل هستند و به‌راحتی با خط مو پوشیده می‌شوند.

به‌طورکلی می‌توان گفت افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، خونریزی، کبودی و تورم کمتری را تجربه خواهند کرد و آن‌ها معمولاً پس از گذشت یک هفته یا کمتر به کار و سایر فعالیت‌های روز خود بازمی‌گردند.

هرچند که انجام این روش راحت و سریع است اما تنها برای افتادگی گونه‌ها مناسب است و تأثیر کمی بر یک‌سوم پایینی صورت دارد. به همین علت نتایج انجام این روش را نباید با نتایج حاصل از روش‌های سنتی لیفت صورت مقایسه نمود.

افرادی باپوست نسبتاً نرم و یا افرادی که در سنین 30 تا 50 بوده و مشکلات زیبایی در ناحیه میانی صورت خوددارند مثل افتادگی گونه، خطوط عمیق در اطراف بینی و یا لب‌های نازک و پایین آمده، بهترین کاندید برای انجام این عمل هستند.