عملکرد تزریق ژل ژوویدرم

ژوویدرم Juvéderm نوعی فیلر پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک می‌باشد. اسید هیالورونیک نیز نوعی ماده طبیعی است که در بدن انسان وجود دارد. تزریق ژل ژوویدرم معمولاً بین 6 ماه الی 2 سال ماندگاری دارد. البته برای اینکه داشتن بهترین نتایج از تزریق این ژل باید به دکتری ماهر و باتجربه مراجعه نمود.

فیلرهای پوستی دارای محبوبیت زیادی بین افراد است زیرا افراد به دنبال راهکارهای ایمن و مؤثر هستند تا بتوانند علائم پیری پوست را کاهش دهند و ویژگی‌های چهره خود را بهبود ببخشند. ژوویدرم یکی از معروف‌ترین نام‌ها در دنیای ژل‌های تزریقی می‌باشد.

نحوه عملکرد تزریق ژل ژوویدرم در پوست:

از ژل ژوویدرم جهت درمان‌های زیبایی پوست صورت استفاده می‌شود. این محصول در سال 2006 توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تائید شده است. با تزریق این ژل به پوست صورت چین‌وچروک‌ها کاهش می‌یابد و همچنین می‌توان برخی از ویژگی‌های چهره را برجسته‌تر نمود.

مواد اصلی تشکیل‌دهنده ژوویدرم، اسید هیالورونیک است. همان‌طور که در متن بالا اشاره کردیم این ماده به‌طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و با همکاری کلاژن پوست را هیدراته، سالم و نرم نگاه می‌دارد. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته با بالا رفتن سن، بدن اسید هیالورونیک کمتری تولید می‌کند و این امر باعث کاهش حجم صورت و به وجود آمدن چین‌وچروک‌های صورت می‌شود. تزریق این ژل می‌تواند فقدان اسید هیالورونیک را پُر ‌کند که درنتیجه باعث می‌شود حجم صورت برگردانده شود و صورت ظاهری جوان‌تر پیدا کند.

مدت‌زمان ماندگاری تزریق ژل ژوویدرم:

مدت‌زمان ماندگاری این ژل به عوامل مختلفی مانند نوع محصول یا محل تزریق ژل بستگی دارد. این فیلر در بدن افراد مختلف با سرعت‌های متفاوتی از بین می‌رود و بافت را در هم می‌شکند و همین امر روی طول عمر آن تأثیر دارد. به‌طورکلی مدت ماندگاری تزریق این ژل چیزی بین 6 ماه الی 2 سال است و می‌توان پس‌ازاین مدت تزریق دیگری را بر روی پوست انجام داد تا نتایج موردنظرتان به همان صورت باقی بمانند.

عملکرد تزریق ژل ژوویدرم

بهترین داوطلب تزریق ژل ژوویدرم:

اکثر افراد می‌توانند از این ژل استفاده کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند زیرا غیر آلرژیک بوده و از منابع حیوانی استخراج‌نشده است. بنابراین هر شخصی که قصد دارد چین‌وچروک‌ها و خطوط صورت خود را کاهش دهد می‌تواند از این محصول بهره‌مند شود. همچنین این ژل بهترین گزینه برای افرادی است که می‌خواهند حجم ازدست‌رفته صورت خود را بازگردانند.

بانوان باردار و یا افرادی که بچه شیر می‌دهند داوطلبان خوبی برای تزریق ژل ژوویدرم نیستند.

آیا می‌توان اثرات ناشی از تزریق ژل ژوویدرم را از بین برد:

تزریق ژل ژوویدرم فرآیندی بی‌خطر است. بااین‌حال اگر تزریق ژل به‌خوبی انجام نشود و نتایج مطلوبی را کسب نکنید خواهید توانست این نتایج را خنثی کنید. همان‌طور که قبلاً به این موضوع اشاره کردیم ژوویدرم محصولی ساخته‌شده از اسید هیالورونیک است که می‌توان با تزریق آنزیم هیالورونیداز اثر آن را خنثی نمود زیرا این آنزیم اسید هیالورونیک را حل می‌کند بنابراین مشکلات و عوارض جانبی مانند عفونت، ورم، غده و… را که امکان دارد در اثر تزریق این ژل به وجود آید را از این طریق برطرف نمود. نتایج حاصل از تزریق هیالورونیداز به‌سرعت نمایان می‌شوند. البته تزریق هیالورونیداز هم خالی از اشکال نیست زیرا در برخی مواقع امکان دارد باعث از بین رفتن بیش‌ازحد فیلر شود که درنتیجه باید برای دستیابی به اهداف زیبایی خود به تزریق دیگری از ژوویدرم استفاده کنید.

تزریق ژل ژوویدرم نیز مانند دیگر تزریق‌های ژل کمی دردناک است. اکثر تزریقات این ژل با اعمال کمی لیدوکائین انجام می‌شود و این باعث بی‌حسی در محل تزریق می‌شود. (هرچند می‌توانید بدون اعمال لیدوکائین هم تزریق ژل را انجام داد)

عملکرد تزریق ژل ژوویدرم

بهترین نوع ژل ژوویدرم برای تزریق به لب‌:

دو نوع محصول از این ژل وجود دارند که برای تزریق در لب‌ استفاده می‌شوند. Juvederm Ultra XC معمولاً برای حجم دادن به لب و Juvederm Volbella XC برای برجسته‌سازی ظریف لب و همچنین درمان چروک‌های لب بالا مورداستفاده قرار می‌گیرند.

عوارض استفاده از ژوویدرم:

همان‌طور که گفتیم تزریق ژل ژوویدرم به‌طورکلی درمانی بی‌خطر است و اکثر بیماران نتایجی عالی را از این روش درمان دریافت کرده‌اند هرچند امکان دارد عوارض جانبی کمی نیز داشته باشد. در تحقیقاتی که در Dermatologic Surgery منتشرشده است بسیاری از بیماران تا چند روز پس از تزریق این ژل کبودی، قرمزی، ورم، خارش و درد کمی را تجربه خواهند کرد. که معمولاً این واکنش‌ها در عرض 14 روز در اکثر افراد از بین می‌رود. در موارد بسیار نادری تزریق این ژل امکان دارد عوارض جانبی جدی‌تری داشته باشد. به‌عنوان‌مثال اگر این ژل در رگ تزریق شود می‌تواند منجر به عارضه‌ای جدی مانند مسدود شدن شریان شود، البته می‌توان با تزریق هیالورونیداز این عارضه را برطرف نمود. این نوع عارضه‌ها معمولاً به دلیل عدم تجربه متخصص تزریق ژل ایجاد می‌شود به همین علت انتخاب یک دکتر ماهر و باتجربه بسیار اهمیت دارد.

به‌طورکلی تزریق این ژل برای طیف وسیعی از داوطلبانی که می‌خواهند به‌صورت خود حجم دهند، چین‌وچروک‌ها را از بین ببرند و زیبایی صورت خود را افزایش دهند، بی‌خطر، مؤثر و مناسب می‌باشد.