کاربرد تزریق ژل

فیلرهای ژوویدرم یا رستیلن علاوه بر تزریق در گونه‌ها و لب‌ها کاربردهای دیگری نیز دارد. از این فیلرها در نواحی دیگری ازجمله نرمه گوش تا پنجه‌ی پا استفاده می‌شود. از تزریق برای پر کردن حجم‌های ازدست‌رفته و همچنین جوان‌سازی پوست در نواحی مختلف بدن ورد استفاده قرار می‌گیرد که نتایج بسیار خوبی نیز دارد.

تزریق ژل فرایندی غیر جراحی است که در اختیار افراد قرار می‌گیرد که می‌توانند از طریق آن جوان‌سازی پوست را انجام دهند.

تزریق ژل در شقیقه

گودشدن شقیقه از نشانه‌های پیری در اشخاص است اما این ناحیه از صورت هنوز هم در مشاوره‌های زیبایی نادیده گرفته می‌شود. با بالاتر رفتن سن استخوان‌های شقیقه پدیدار می‌شوند و شخص ظاهری بیمار و رنجور پیدا می‌کند. دو نوع فیلر عمده وجود دارد که پزشکان ازآن‌جهت بهبود حجم این ناحیه از صورت استفاده می‌کنند: فیلرهای پلی لاکتیک اسید (مانند اسکالپترا) و فیلرهای اسید هیالورونیک (مانند ژوویدرم). فیلرهایی مانند پلی لاکتیک اسید باعث تحریک رشد کلاژن می‌شود که فیبروپلاسیا نامیده می‌شود. برای دستیابی به نتایج مطلوب باید چندین روش درمان در طول چند ماه صورت بگیرد. نتایج درمان با این روش تا 2 سال ماندگاری دارند. فیلرهای اسید هیالورونیک روش درمانی نوینی محسوب می‌شوند که مدت‌زمان ماندگاری، غلظت و موارد استفاده از این فیلرها متفاوت است. اسکالپترا جهت پر کردن این نواحی گران‌تر از ژوویدرم است، بنابراین اگر هزینه برایتان مهم است در این مورد با پزشک خود صحبت کنید و همچنین بپرسید آیا شما داوطلب خوبی برای استفاده از آن‌ها هستید یا خیر. تزریق ژل در ناحیه شقیقه شامل خطراتی نیز می‌باشد که نباید آن‌ها را دست‌کم گرفت. برخی از این خطرات که بسیار جدی نیز می‌باشند شامل صدمه به رشته‌های عصبی صورت، مسدود شدن رگ‌های خونی یا آمبولی، عفونت و بی‌حسی است. خطرات کوچک‌تر آن نیز شامل کبودی، ورم و برجسته شدن رگ‌های خونی سطحی است.

جوان‌سازی و تزریق ژل نرمه گوش

برخی از افراد تمایل دارند که نرمه گوش خود را جوان‌تر کنند. یکی از راه‌های متداول برای جوان‌سازی نرمه گوش تزریق ژل است که برخی از افراد از آن بهره‌مند می‌شوند. هنگامی‌که سن بالا می‌رود نشانه‌هایی از آسیب‌دیدگی پوست و کمبود حجم در تمام بدن دیده می‌شود و ناحیه‌ی نرمه گوش نیز از این امر مستثنا نمی‌باشد. تعداد بسیاری از افراد جهت جوان‌سازی نرمه گوش خود از تزریق ژل استفاده می‌کنند. نتایجی که از این روش درمان حاصل می‌شود طولانی‌مدت بوده و همچنین روند درمانی آن نیز کاملاً بی‌خطر و بدون درد می‌باشد. با کمک تزریق ژل می‌توان نرمه‌های گوش کوچک را در ناحیه خارجی آن بزرگ‌تر و گردتر کرد. ماندگاری این روش به نوع فیلر تزریق‌شده بستگی دارد و تقریباً حدود یک سال است البته تزریق ژل بر روی قابلیت استفاده از گوشواره هیچ‌گونه تأثیری ندارد. زمانی که تأثیر فیلر از بین برود می‌توانید تزریق جدیدی انجام دهید، حتی می‌توانید با نظر پزشک خود این روش درمانی را در ترکیبی با درمان‌های دیگر انجام دهید.

کاربرد تزریق ژل

تزریق ژل و رفع چین‌وچروک گردن

همان‌طور که سن بالا می‌رود چین‌وچروک‌های گردن نیز به وجود می‌آید. بسیاری از متخصصان پوست و جراحان پلاستیک برای از بین بردن این چین‌وچروک‌ها آموزش‌دیده‌اند. به همین علت برای درمان این چین‌وچروک‌ها و انتخاب متخصصی که می‌خواهد درمان را انجام دهد بسیار محتاطانه عمل نمایید. بلوترو (Belotero) یکی از متداول‌ترین فیلرهایی است که برای رفع چین‌وچروک‌های گردن مورداستفاده قرار می‌گیرد، این فیلر از اسید هیالورونیک ساخته‌شده است. چین‌وچروک‌های گردن از نوارهای عمودی متفاوت‌تر هستند که توسط تاندون‌های پلاتیسمال گردن به وجود می‌آیند، همچنین این باندها از زیر گردن تا ناحیه پایین گردن کشیده می‌شوند. این باندها را می‌توان با روش‌های مختلفی درمان نمود، که معمولاً از دو نوع روش درمان استفاده می‌شود، یکی پلاتیسماپلاستی (لیفت گردن) و دیگری تزریقات نوروتاکسین مانند بوتاکس. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که تزریق ژل برای رفع چین‌وچروک‌های گردن گزینه مناسبی برای افرادی که دارای پوست شلی هستند نمی‌باشد.

تزریق ژل و جوان‌سازی پاها

با تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک (مانند ژوویدرم و رستیلن) پنجه‌های پاهای خود را می‌توانید پُرتر کنید، با این کار دیگر افراد دچار کمردرد و پا نمی‌شود. این بخش از بدن یکی از مهم‌ترین بخش‌هاست. در این روش درمانی فیلر در بین استخوان‌های متاتارس و فالانژال انگشت بزرگ تزریق می‌شود تا لایه از بین رفته پا به آن بازگردانده شود، با انجام این درمان فشار بر روی پاها کمتر می‌شود و درنتیجه درد نیز کاهش می‌یابد. از این روش جهت درمان دیگر نواحی پا که تحت‌فشار هستند نیز می‌توان استفاده نمود. ورم و کبودی از عوارض جانبی این نوع درمان می‌باشند، همچنین امکان دارد استفاده از فیلر نامناسب و تزریق نادرست آن موجب افرایش دردهای پا شود.

تقویت و تزریق ژل چانه

داشتن چانه‌ای قوی بسیار در ظاهر افراد تأثیر می‌گذارد. چانه‌ها کمک می‌کنند تا افراد جوان‌تر و سالم‌تر به نظر برسند. پیش از آنکه از فیلر برای تزریق در ناحیه چانه استفاده شود، بهترین گزینه برای تقویت چانه، ایمپلنت می‌باشد. هرچند ایمپلنت معمولاً قابل‌تغییر و تنظیم نمی‌باشد، بدین معنا که نمی‌توان آن را متناسب با صورت هر بیمار و نیازهای او تغییر داد. در تزریق ژل نه‌تنها می‌توان ژل را متناسب با خواسته‌ها و نیازهای هر فرد تزریق کرد بلکه می‌توان شکل چانه را نیز تغییر داد و باعث گردتر شدن صورت را شد. امروزه ولوما، ژوویدرم، اسکالپترا، رستیلن، رادیس و ولافیل متداول‌ترین فیلرهایی هستند که جهت تقویت چانه استفاده می‌شود. فرآیند این دوره‌ی درمانی معمولاً بین 5 الی 30 دقیقه به طول می‌انجامد و دردی ملایم دارد.

کاربرد تزریق ژل

جوان‌سازی توسط تزریق ژل دست

سن افراد را می‌توان با نگاه کردن به دست‌هایش نیز تشخیص داد. با بالاتر رفتن سن علائم و لکه‌های تیره‌ای که در اثر آسیب‌های ناشی از نور آفتاب بر روی پوست دست ظاهر می‌شوند و همچنین رگ‌ها و تاندون‌ها نیز پشت دست پدیدار می‌شود. از نگاه کردن به دست‌ها می‌توان سن افراد را نیز تشخص داد، اما امروزه با روش‌های درمان‌هایی که برای جوان‌سازی دست‌ها استفاده می‌شود مانند لیزر، لایه‌برداری شیمیایی و تزریق ژل دیگر نمی‌توان از روی دست‌ها سن را تشخیص داد. رادیس یکی از فیلرهایی است که جهت جوان‌سازی دست‌ها از آن استفاده می‌شود. فیلر رادیس مبتنی بر کلسیم است که می‌تواند فقدان حجم دست‌ها را بازگرداند و رگ‌ها و تاندون‌های ظاهرشده را نیز بپوشاند.

برجسته‌سازی باسن با تزریق ژل

این روش برای افرادی که علاقه‌ای به جراحی ندارند مناسب می‌باشد. امروزه بسیاری از افراد برای برجسته‌سازی باسن خود از روش‌های زیبایی مانند ایمپلنت، پیوند چربی و … استفاده می‌کنند که تزریق ژل از جدیدترین روش‌ها جهت برجسته‌سازی باسن به شمار می‌رود و نتایج قابل‌توجهی را در برداشته است. فیلر پلی لاکتیک اسید از فیلرهایی می‌باشد که حجم دهنده است و موجب تولید کلاژن جدید می‌شود.