انجام عمل لیفت پیشانی

رایج‌ترین متد برای از بین بردن چین‌وچروک پیشانی لیفت پیشانی است که می‌تواند حتی عمیق‌ترین چین‌وچروک‌های پیشانی را رفع می‌کند. این عمل هم برای زنان و هم برای مردان قابل انجام است. در این روش باعث می‌شود قوس ابروها بیشتر و پوست صاف‌تر به نظر آید.

چین‌وچروک پیشانی در اوایل دهه 30 ظاهر می‌شود و دلایل آن ناشی از استرس، گرانش و نور خورشید است.

شایع‌ترین تغییر حالت در پیشانی افراد گرانش است. برخی افراد براثر فعالیت بیش‌ازحد عضلات صورت و یا اخم کردن‌های زیاد ایجاد می‌شود.

لیف پیشانی نوعی روش غیرتهاجمی است که می‌تواند با از بین بردن بافت‌ها و عضلات، مخصوصاً پوست افتاده در ناحیه‌ی میانی پیشانی، پوست پیشانی را به‌طور چشمگیری سفت کند.

استفاده از این روش مزایای بسیار زیادی دارد که عبارت‌اند از:

- صاف کردن چروک و افتادگی پوست.

- بالا بردن ابروها.

- بالا بردن افتادگی پلک.

-از بین بردن خط اخم بین ابروها.

- صاف کردن پیشانی و از بین بردن چین‌های عمیق.

انجام عمل لیفت پیشانی

نحوه‌ی انجام لیفت پیشانی:

در این روش کل پیشانی به سمت بالا کشیده می‌شود. از دو روش برای لیفت پیشانی استفاده می‌شود که در ادامه مزایا و معایب هر دو را بیان کرده‌ایم.

روش اول لیفت پیشانی:
در این روش برش طولانی را در راستای خط مو ایجاد می‌کنند و پس‌ازآن پزشک متخصص پوست پیشانی را از برش تا ابروها باز می‌کند و این امکان وجود دارد که در این روش قسمتی از ماهیچه‌ی پیشانی شکاف پیدا کند. سپس پوست پیشانی به سمت برش کشیده و سفت خواهد شد و پوست‌های اضافه را نیز برمی‌دارند. در جراحی لیفت پلک پوست‌های اضافه از بالای پلک کاملاً برداشته می‌شود. سپس برای چند مدت قسمت پیشانی پانسمان می‌شود. در این روش با بیهوشی عمومی و یا یک آرامش‌بخش سبک انجام می‌شود. البته در برخی از افراد از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند.

روش دوم لیفت پیشانی:

در این روش چندین برش کوچک در خط مو ایجاد می‌کنند و سپس کشش پیشانی توسط سوراخ کلید انجام می‌شود. با این روش زخم‌ها کمتر دیده می‌شوند زیرا برش‌ها در روی پوست سر صورت می‌گیرد. این روش برای افرادی که دارای موهای نازک‌تری هستند بسیار مناسب‌تر است.

علاوه بر طول و محل برش‌ها این روش تفاوت زیادی با روش اول ندارد و برای آقایانی که رشد موی ضعیف‌تری دارند مورداستفاده قرار می‌شود. البته درروش اول با توجه به برشی که در راستای خط مو صورت می‌گیرد دید بهتری را خواهد داشت و تأثیر آن نیز طولانی‌تر خواهد بود.

پس‌ از انجام لیفت پانسمان صورت می‌گیرد و پس از گذشت 1 هفته معاینه انجام می‌شود و بخیه‌ها برداشته و برش‌ها با دقت زیاد چک می‌شوند.