جوانسازی پوست با کمک طب سوزنی

طب سوزنی سالیان سال است که در درمان بیماری ها و زیبایی پوست کاربردهای زیادی دارد. این طب می‌تواند در بسیاری از موارد نتایج بهتری نسبت به طب مدرن و همچنین بدون هیچ عارضه‌ی داشته باشد.

طب سوزنی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای انجام زیبایی صورت است. طب سوزنی با فیزیولوژی طبیعی بدن می‌تواند باعث افزایش کلاژن و همچنین افزایش تولید الاستین شود که نتیجه‌ی آن سفت شدن و لیفت پوست صورت می‌شود.

الاستین و کلاژن دو ماده‌ی موجود در بدن هستند که در طراوت و جوان‌سازی پوست تأثیر می‌گذارد. الاستین باعث انعطاف‌پذیری پوست شده و کلاژن نیز عامل رشد سلول‌های جوان پوست می‌باشد. با کاهش این دو ماده در بدن، پوست شکننده و نازک می‌شود و همین امر باعث بروز چین‌وچروک بر روی پوست می‌شود.

با بالاتر رفتن سن، بر روی پوست چین‌وچروک‌هایی به وجود می‌آید. در ناحیه پیشانی و نواحی دور چشم این چین‌وچروک‌ها به‌وضوح دیده می‌شوند. پوست در این فرایند آب خود را از دست می‌دهد و خشک می‌شود و همچنین خاصیت انعطاف‌پذیری پوست نیز از بین می‌رود.

طب سوزنی می‌تواند آنزیم‌هایی را در پوست فعال کند که باعث جوان‌سازی آن می‌شود و همچنین باعث افزایش خون‌رسانی در بافت‌ها می‌شود و این امر به شفاف شدن و خوش‌رنگ شدن پوست تأثیر می‌گذارد. منافذ پوست صورت نیز در این روش به شکل معمولی خود درمی‌آید.

جوانسازی پوست با کمک طب سوزنی

از سوزن‌های مخصوصی در این طب استفاده می‌شود که مویی شکل و دارای قطر بسیار اندکی هستند. این سوزن‌ها دردناک نیستند و از طرفی خشک می‌باشند. در هر جلسه بین 20 الی 100 سوزن در صورت برحسب چین‌وچروک‌های پوست بیمار انتخاب می‌شود.

تعداد جلسات موردنیاز برای انجام طب سوزنی به شرایط بیمار و سن آن‌ها بستگی دارد که از 15 الی 24 جلسه است. در جلسات اولیه بیمار هفته‌ای 2 الی 3 بار باید به پزشک معالج مراجعه کند و پس‌ازآن می‌تواند تنها هفته‌ای 1 بار برای درمان نیاز است.

همان‌طور که در مطالب اشاره شد طب سوزنی می‌تواند باعث افزایش خون‌رسانی شود که در شادابی و جوان‌سازی پوست نیز تأثیرگذار است. جوان‌سازی از طریق طب سوزنی فرایندی است که کل بدن با انجام آن احساس تازگی می‌کند.

به‌طور خلاصه می‌توان گفت مکانیسم طب سوزنی بدین‌صورت است که چرخش خون و انرژی را در تمام بدن بهبود می‌دهد و به همین علت زمانی که برای بیماران در دیگر نقاط بدن آن‌ها طب سوزنی انجام می‌شود پوست صورت آن‌ها شفاف می‌شود و باعث افزایش خواص ارتجاعی و توان عضلات پوست صورت می‌شود.

با فعال نمودن مکانیسم‌های مربوط به ترمیم زخم می‌توان ابتدا جریان خون را در پوست و سپس جریان اکسیژن سازی به پوست را افزایش داد که باعث می‌شود نفوذپذیری عروق بالا رود و همچنین سبب رفع مواد زائد در بدن می‌شود.

جوانسازی پوست با کمک طب سوزنی

جوان‌سازی پوست افراد را بین 5 الی 15 سال جوان نشان می‌دهد که می‌توان تأثیرات آن را پس از چند جلسه درمانی تماشا کرد. چین‌وچروک‌های عمیق پوست کاهش می‌یابند و خطوط باریک و کم‌عمق نیز به‌طورکلی از بین می‌روند.

طب سوزنی در دیگر موارد جوان‌سازی پوست نیز استفاده می‌شود به‌عنوان‌مثال: باعث کاهش پف زیر چشم می‌شود، سفت شدن گونه‌ها، از بین رفتن پف صورت، برطرف کردن افتادگی کم پلک و از بین بردن غبغب.

از دیگر نتایج استفاده‌ی طب سوزنی بر روی پوست صورت عبارت‌اند از: افزایش تولید کلاژن، مرطوب شدن پوست، سفت شدن عضلات صورت، برطرف شدن کک‌ومک، تنگ شدن منافذ پوست، گونه گذاری، رفع ریزش مو، تعادل هورمونی و کاهش استرس.

پس از گذشت 3 الی 4 جلسه درمان پوست روشن و شاداب می‌شود و در جلسات 7 الی 8 پس از درمان اثرات کلاژن سازی مانند گونه، سفتی و کاهش چین‌وچروک نمایان می‌شود.

برای پیشگیری از پیری پوست بهتر است درمان طب سوزنی از سنین 22 سالگی صورت بگیرد.

با توجه به تحقیقاتی که انجام‌شده اگر طب سوزنی توسط پزشک مخصوص و باتجربه‌صورت بگیرد نتایج بسیار عالی خواهید دید. با انجام طب سوزنی نه‌تنها زیبایی پوست و شادابی آن ظاهر می‌شود بلکه باعث آرامش و نشاط بدن نیز می‌شود..

 پس از انجام طب سوزنی بهتر است از تنها کرمی که برای صورت استفاده شود کرم‌های ضد آفتاب باشد زیرا پوست حساس بوده و کرم‌های ضد آفتاب نیز مانع از برخورد اشعه به‌صورت و ایجاد کک‌ومک می‌شود.