اکثر افراد زمانی که سنشان بالاتر می‌رود چین‌وچروک‌هایی در صورتشان نمایان می‌شود که برای رفع آن دست به دنبال راه‌حل‌هایی هستند که در ادامه این مطلب چندین روش برای رفع این چروک‌ها به شما معرفی کرده‌ایم.

جوان‌سازی از طریق اسید گلیکولیک:

در این روش با استفاده از اسید میوه، سلول‌های مرده‌ی پوست را از بین می‌برند و منافذ را پاک می‌کند همچنین باعث تحریک کلاژن می‌شود، تمامی افراد می‌توانند از این روش استفاده کنند و پس از گذشت 6 هفته از درمان دارای پوستی شفاف و نرم، با طراوت و درخشان می‌شوید.

تزریق بوتاکس:

معرفی روش هایی برای رفع چروک صورت

با شل کردن ماهیچه‌هایی که باعث چروک پوست می‌شوند و همچنین با از بین بردن خط اخم، در این روش تزریق صورتمی‌گیرد. بوتاکس بافت‌های زیرین پوست را بی‌حس نمی‌کند بلکه باعث می‌شود تا انقباض آن‌ها از بین بروند. با شل شدن عضلاتی که مسئول انقباض، خطوط و چروک در صورت کاملاً بهبود می‌یابند.

میکرودرم آبریژن:

روشی غیر جراحی و ایمن است که بدون هیچ‌گونه آسیب پوستی صورت می‌گیرد. این روش از درمان‌های عمیق پوست محسوب می‌شود و با حذف لایه‌های مرده‌ی پوست، پوست شما تازه‌تر و نرم‌تر می‌شود و همچنین باعث تحریک تشکیل سلول‌های جدید پوست در لایه‌های عمیق می‌شود. این روش بدون درد، خونریزی و بسیار سریع می‌باشد.

لایه‌برداری شیمیایی:

در این روش از محلول‌های شیمیایی‌ روی پوست استفاده می‌شود تا لایه‌های رویی پوست از بین بروند، با توجه به عمق پوست این روش می‌تواند لکه‌ها، پوسته‌ها و چروک‌های سطحی را از بین ببرد. پس از انجام لایه‌برداری پوست جدید رشد می‌کند البته تا مدتی نباید در معرض نور خورشید قرار گرفت.

رادیو فرکانسی (RF):

معرفی روش هایی برای رفع چروک صورت

روشی غیرتهاجمی بوده که پوست مبتنی بر یک سیستم تکنولوژی دوگانه می‌باشد که می‌تواند به‌طور هم‌زمان فرکانس رادیویی دوقطبی و انرژی‌های نوری را در یک درمان مبتنی بر نور برای جوان‌سازی پوست عرضه شود. این نوع روش دارای هیچ‌گونه عوارضی نمی‌باشد و نتایج درمان‌ها در سراسر جهان اثبات‌شده است.

روش غیر جراحی برای افزایش حجم گونه و چانه:

با استفاده از پرکننده پوستی طولانی‌مدت برای افزایش حجم گونه و چانه، صورتی زیباتر خواهید داشت. همچنین می‌توانید با استفاده از این روش حجم آن را افزایش دهید. این روش برای افرادی مناسب است که:

دارای گونه‌های صاف و غیربرجسته هستند. دارای استخوان گونه‌ای صاف هستند و همچنین برای افرادی که تمایل به زیباتر شدن گونه خوددارند.

لیزر جوان‌سازی پوست:

درمان توسط لیزر برابر است با هزاران ستون لیزری میکروسکوپی که به‌طور عمیق درون‌پوست نفوذ می‌کند و تمام چروک‌ها، لکه‌های پوستی، الیاف کلاژن و الاستین ضعیف شده را از بین می‌برد. بافت جدیدی از پوست در هر ستون لیزری جایگزین می‌شود که پوستی سفت همراه با کلاژن و الاستین است. نتیجه‌ی ذرمان توسط این روش پوستی تازه با چین‌وچروکی کمتر است.

 

فیلر (پرکننده صورت):

معرفی روش هایی برای رفع چروک صورت

تزریقات توسط بوتاکس خاص مناطقی که احساسات را بیان می‌کنند است و این در حالی است که فیلر می‌تواند در زیرپوست تزریق شود تا خطوط را ازآنجا پر کند. با این کار پوست شما صاف نشان داده می‌شود و بافتی را که دلیل بالا رفتن سن چروک می‌شود را بازسازی می‌کند.

لیفت صورت:

دو نوع لیفت صورت وجود دارد:

لیفت صورت توسط نخ که در این روش غیر جراحی، رشته‌های نخ در زیرپوست قرار می‌گیرند و پوست شل را به‌جای اولیه خود برمی‌گرداند.

جراحی کلاسیک که در آن عضلات کشیده می‌شوند و سپس پوست‌های اضافه از بین می‌روند.

عمل جراحی پلک (بلفاروپلاستی):

در این روش با کشیدن پلک‌های بالایی و از بین بردن کیسه‌های چربی از پلک‌ها، به شما ظاهری جوان‌تر می‌دهد. روش جراحی پلک با لیزر دارای مزایایی نظیر:

باقی نماندن جای بخیه.

کاهش زمان بهبودی.

دقت بالا در لیزر.