ترمیم مو چیست و چگونه انجام می شود

ترمیم مو روشی برای جایگزین کاشت موی افرادی که به دلایل خاصی و یا بیماری‌های خاص موهای خود را ازدست‌داده‌اند و دیگر نمی‌توانند از کاشت مو برای داشتن موهای زیبا استفاده کنند، است. از مهم‌ترین عامل رشد مو پیاز مو است و اگر این عامل توانایی خود را برای ایجاد مو از دست می‌دهد می‌توان با استفاده ا روش‌ترمیم مو، جایگزینی برای موهای خود داشته باشید.

تفاوت بین‌ترمیم و کاشت مو:

با توجه به اینکه کاشت و ترمیم مو هر دو جهت پرپشت کردن مو و نواحی خالی سر استفاده می‌شود اما در حقیقت این دو روش با یکدیگر متفاوت هستند. به‌عنوان‌مثال:

افرادی که دارای طاسی بسیار زیادی هستند و بانک مو ندارند، کاندیدهای مناسبی ازنظر متخصصان برای کاشت مو می‌باشند اما درترمیم مو بدون نیاز به بانک مو می‌توانند طاسی خود را از بین ببرند.

درروش کاشت مو، تارهای مو درون‌پوست سر قرار می‌گیرند اما درروش ‌ترمیم مو به دلیل لایه‌ی شبیه‌سازی بر روی مو قرار می‌گیرند. همچنین در کاشت مو، تراکم موها به بانک موهای فرد بستگی دارد و میزان پیوند زدن مو نیز محدود می‌باشد اما درترمیم مو، تراکم موها بالا بوده و می‌توان با توجه به نیاز فرد به موترمیم را انجام داد.

در استفاده از روش کاشت مو محدودیت‌های سنی وجود دارد که افراد بالای 23 یال بهترین سنین برای انجام آن هستند که البته بانوان با داشتن شرایط خاصی که دارند نمی‌توان به‌طور وسیع کاشت مو انجام دهند. اما درروی‌ترمیم مو هم خانم‌ها و هم آقایان در تمامی سنین می‌توانند از ا ین روش استفاده کنند.

ترمیم مو چیست و چگونه انجام می شود

مزایای استفاده از ترمیم مو:

این روش عوارض ندارد و تمام افراد بدون محدودیت می‌توانند از آن استفاده کنند، ترمیم موها را در 1 جلسه و 1 روزبه اتمام رساند و می‌توان مواد رنگ کننده بر روی موها انجام داد.

هزینه:

ترمیم موها دارای اولویت مهمی هستند که شامل:

نوع گرافت:

طبیعی بودن موها و همچنین جنس و رنگ.

میزان تار مو:

که این میزان به فرد بستگی دارد.

تجربه پزشک:

هر چه تخصص و تجربه‌ی پزشک بالاتر باشد هزینه‌ی ترمیم نیز بیشتر می‌شود.

ترمیم از طریق روش HRT:

این نوع ترمیم به روش گفته می‌شود که طی آن موهای جدید و طبیعی جایگزین موهای ریزش شده می‌شود و در این روش به‌جای کاشت مو درون سطح داخلی سر به‌طور همزاد بر روی شبکه‌ی نامرئی و شبیه‌سازی‌شده پوست سر و همچنین به‌صورت تار به تار توسط کراتین گیاهی که با ماده‌ی اصلی و ضد حساسیت مو است فیکس می‌شود.

ظرافت این موها به نحوی است که هیچ‌کس نمی‌تواند در واقعی و یا غیرواقعی بودن موها شک کند. این نوع ترمیم مو نیازی به بانک مو و تراکم موی شخص ندارد و البته موهای ترمیم‌شده غیرقابل رشد هستند. انجام این روش بدون دوران نقاهت بوده و فرد می‌تواند به‌راحتی پس از انجام این روش به کارهای روزانه‌ی خود رسیدگی کند. در این روش باید هر 15 روز یک‌بار ترمیم موها که بسیار آسان نیز است، انجام شود و اینکه این موها می‌توانند تا 2 الی 3 سال عمر کنند.