معرفی دستگاه مناسب لیزر پا

امروزه برای از بین بردن موهای زائد بدن دستگاه های مختلفی اختراع شده است .دستگاه های لیزر شامل دستگاه های دایود،اندیاگ و لیزر الکساندرایت می باشند. در این مطلب نام دستگاه های لیزر موهای زائد پا و نحوه ی عملکرد آن ها را بیان کرده ایم.

دستگاه لیزر الکساندرایت:

این دستگاه دارای طول موج  755 نانومتر است و به دلیل داشتن طول موج کوتاه تر از دستگاه دایود می تواند با تولید انرژی بیشتر موهای زائد بدن را به طور کامل درمان کند. داشتن طول موج کوتاه تر در این دستتگاه باعث می شود تا عملکرد موثرتری را برای افراد با پوست روشن نسبت به افراد با پوست تیره داشته باشد. این دستگاه به دلیل داشتن اسپات های بزرگ تر برای نواحی بزرگتر بدن قابل استفاده است و همچنین لیزر با این دستگاه به سرعت انجام می شود.

لیزر دایود:

طول موج این دستگاه 800 یا 810 نانومتر است. این دستگاه با طول موج بلندی که دارد باعث می شود تا لیزر به بیشتری عمق پوست نفوذ کند و فولیکول های مو را مورد هدف قرار دهد اما به ملانین موجود در اپیدرم پوست آسیب نمی رساند. هر چه دستگاه دارای طول موج بلندتری باشد انرژی پایینتری و گرمای کمتری نیز تولید می کند و به همین علت به پوست آسیب کمتری وارد می شود و از تغییرات رنگدانه ای که در هنگام استفاده از برخی دستگاه های لیزر به وجود می آید نیز جلوگیری می کند. این نوع دستگاه بهترین لیزر را برای قسمت های بیکینی و نواحی که دارای موی ضخیم تر هستند، می باشد.

لیزر اندیاگ:

طول موج این دستگاه نیز 1064 نانومتر می باشد و با طول موج بلندی که دارد قادر خواهد بود به لایه های عمیق موهای زائد بدن نفوذ کند و بر روی فولیکول های مو به طور مستقیم تاثیر بگذارد. همچنین به رنگدانه های مو آسیب نمی رساند و باعث جلوگیری از آسیب به اپیدرم مو می شود.استفاده از این دستگاه برای پوست های تیره بسیار موثر بوده و نتایج قابل ملاحضه ای را در برداشته است .

معرفی دستگاه مناسب لیزر پا

دستگاه مناسب:

با توجه به توضیحاتی که در مطالب بالا جهت معرفی دستگاه ها ارائه داده ایم بهترین دستگاه برای از بین بردن موهای زائد بدن دستگاه الکساندرایت می باشد.

نکات ایمنی در هنگام ارفع موهای زائد پا:

عمل لیزر یک عمل غیر تهاجمی و ایمن بوده اما با این حال بهتر است نکات ایمنی را برای درمان ایمن تر رعایت کنید:

-از عینک های مخصوص برای جلوگیری به آسیب شبکیه چشم استفاده کنید.

-از دستگاه های خنک کننده برای انجام درمان لیزری استفاده کنید زیرا در هنگام انجام عمل لیزر گرما به وجود می آید و امکان دارد باعث ایجاد سوختگی خفیف بر روی پوست شود.