حذف موهای زائد بدن و معرفی دستگاه لیزر مناسب

استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی بسیار مفید است. لیزر این نواحی باعث کاهش و یا رفع تیرگی پوست نیز می‌شود. این نواحی از پوست بسیار حساس هستند و در داشتن روابط جنسی سالم نیز تأثیرگذار است، در تحقیقاتی که در آمریکا صورت گرفته نیمی از زنان نواحی تناسلی خود را به‌وسیله‌ی تیغ از بین می‌برند که البته استفاده از این روش باعث ایجاد زخم و افزایش عفونت‌های پوستی می‌شود.

جلسات درمانی لیزر برای رفع موهای زائد بدن در حدود 8 هفته می‌باشد که هرکدام از این جلسات، در فاصله زمانی 6 هفته صورت می‌گیرد. باگذشت هر جلسه، به‌مرور موهای زائد بدن حذف می‌شود و درنهایت باعث کاهش موهای زائد بدن می‌شود. با استفاده از لیزر نواحی بیکینی مو و جوش‌های زیرپوستی از بین می‌رود.

انجام لیزر اصولاً بدون درد است اما می‌توان برای افرادی که بسیار حساس هستند در برابر درد از کرم‌های بی‌حسی استفاده کرد.

امروزه اکثر افراد هم زن و هم مرد برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی خود از لیزر استفاده می‌کنند.

برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی می‌توانید از دستگاه الکساندرایت برای پوست‌های روشن، از دستگاه دایود برای پوست‌های کمی تیره و افرادی که دارای پوست بسیار تیره هستند باید از لیزر اندیاگ استفاده کرد.

هزینه‌ی لیزر:

هزینه لیزر موهای زائد در نواحی تناسلی به گستردگی ناحیه‌ی درمان، دستگاه‌های مورداستفاده، پزشک و کلینیک درمان و همچنین تعداد جلسات بستگی دارد.

اقدامات لازم قبل از انجام عمل لیزر:

حداقل باید 4 هفته از قبل از انجام لیزر موهای زائد اندام‌های تناسلی را با تیغ تراشید زیرا برای انجام لیزر نیاز به ساقه‌ی زیرپوست می‌باشد.

آیا لیزر ایجاد لک می‌کند:

اگر لیزر به‌صورت دقیق و اصولی انجام شود هیچ‌گونه تغییری در رنگ پوست نواحی بیکینی صورت نمی‌گیرد و حتی با انجام لیزر باعث می‌شود که این نواحی روشن‌تر شوند.

در طی 2 هفته پس از انجام لیزر نتیجه‌ی لیزر به‌خوبی نمایان می‌شود و موها به‌راحتی کنده می‌شوند.

اگر به هیرسوتیسم مبتلا هستید باید قبل از انجام عمل لیزر نکاتی را رعایت کنید:

-باید قبل از انجام لیزر از تست شات استفاده کنید.

-از برنزه کردن و یا حمام آفتاب جلوگیری کنید.

آیا انجام لیزر به‌صورت دائمی موهای زائد بدن را از بین می‌برد:

FDA لیزر را به‌عنوان روشی برای کاهش موهای زائد تائید کرده است و حذف دائمی موها را تضمین نمی‌کند اما در برخی از مراجعین موهای زائد بدن به‌طور دائمی از بین رفته است و در برخی افراد پس از مدتی رشد موها ادامه یافته است (نازک و یا کمتر شده است) که نیاز است در سال 1 الی 2 بار برای انجام لیزر به مطب مراجعه نمایید.