نحوه ی جلوگیری از عوارض لیزر چانه

امروزه برای از بین بردن موهای زائد بدن روش‌های مؤثر و مفیدی به وجود آمده است و افراد نیز برای از بین بردن موهای زائد بدن خود از این روش‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن دارای مزیت‌هایی است که عبارت‌اند از:

این دستگاه‌ها دقت عمل بالایی دارند، بدین معنا که می‌توانند فولیکول‌های موی موجود در ناحیه درمانی را هدف قرار داده و با متمرکز شدن پرتو نور به ریشه موی موردنظر آن‌ها را از بین ببرد و همچنین با استفاده از این روش‌ها می‌توان از شر موهای زائد خود خلاص شوید.

باید این نکته را متذکر شویم که با استفاده از لیزر درمانی نمی‌توان به‌طور 100 درصد از شر موهای زائد خلاص شد اما 90 الی 80 درصد موها از بین می‌روند.

لیزر درمانی برای پوست‌های سفید با موهای تیره نتیجه‌ی بهتری را دربر خواهد داشت و برای از بین بردن موهای زائد در پوست‌های تیره نیز باید از دستگاه لیزر اندیاگ استفاده نمود.

لیزر موهای زائد بدن یک روش غیرتهاجمی بوده و با حمله‌ی نور لیزر به ریشه‌ی مو باعث می‌شود تا رشد موهای زائد بدن کاهش یابد و درنهایت از بین بروند.

نحوه ی جلوگیری از عوارض لیزر چانه

پس از انجام لیزر موهای زائد بر روی پوست امکان دارد قرمزی دیده شود، پوست پوسته‌پوسته شود، خارش، بی‌حسی و درد ایجاد شود البته این عوارض طبیعی هستند و به‌راحتی رفع می‌شوند. البته در زمان انجام لیزر درمانی نباید در معرض نور خورشید قرار گرفت و یا از کرم‌های ضد آفتاب SPF استفاده کنید.

برخی از افراد برای از بین بردن موهای لیزر نواحی چانه از لیزر استفاده می‌کنند. در هنگام استفاده از لیزر موهای زائد، نور بر روی موی چانه متمرکز می‌شود و باعث می‌شود تا لیزر به رنگ‌دانه‌های ملانین مو واردشده و جذب شوند و درنهایت آن‌ها را از بین می‌برد. توجه داشته باشید که هر چه مو تیره‌تر باشد حذف آن‌ها نتیجه‌ی بهتری را به همراه خواهد داشت.

با استفاده از لیزر می‌توان موهای زائد چانه را از بین برد و همچنین باعث می‌شود تا اعتمادبه‌نفس و زیبایی فرد با از بین رفتن آن موها دوچندان شود. لیزر به‌ دلیل غیرتهاجمی بودن هیچ‌گونه بریدگی، خراش و جای جراحی نمی‌ماند.

باید در هنگام استفاده از لیزر موهای زائد بدن از عینک‌های مخصوص استفاده کنید تا به چشم و شبکیه آن آسیب وارد نشود.

هر فرد در هنگام استفاده از لیزر برای پوست و یا نواحی چانه تجربه‌های متفاوتی داشته باشد که البته به نوع پوست نیز بستگی دارد به‌عنوان‌مثال در پوست‌های روشن نتیجه‌ی لیزر بهتر نمایان می‌شود و در پوست‌های تیره امکان به وجود آمدن تورم، هیپوپیگمنتیشن و اسکار کلوئید دیده شود.