دستگاه فوتونا

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های مختلفی به‌عنوان جوان‌سازی پوست به بازار عرضه‌شده است. یکی از این دستگاه‌ها، دستگاه لیزر فوتونا است که درمان با لیزر 4 بعدی می‌باشد. بدین معنا که روش درمانی غیرتهاجمی و افزاینده بوده و از طریق مخاط دهان و همچنین از طریق سطح خارجی پوست نیز انجام می‌شود.

این دستگاه با دو طول‌موج و در 4 مرحله درمانی اقداماتی را برای بهبود ساختار پوستی، ضد پیری پوست لایه‌هایی عمیق، میانی و سطحی پوست انجام می‌دهد.

مراحل درمانی با دستگاه فوتونا:

خط خنده:

با ایجاد گرمادهی ملایم از درون بافت دهان که منجر به انقباض کلاژن‌ها و بهبود حالت شل بودن پوست و حجم دهی می‌شود که باعث می‌شود ناحیه‌ی خط خنده، سفت و لیفت شود.

جوان‌سازی:

پس از تکمیل تأثیر مرحله خط خنده و همچنین تأثیر بر لایه‌های زیرین پوست باعث بازگشت استحکام به بافت پوستی می‌شود.

فرم دهی پوست:

ایجاد گرمادهی به عمق پوست از روی پوست جهت حجم دهی و لیفت.

دستگاه فوتونا

لایه‌برداری سطحی:

این قسمت موجب جلادهی پوست و ایجاد ظاهری شفاف و بهتر می‌شود. روش‌های درمانی که دارای حالت لایه‌برداری هستند، چندین مدت پوست حالت خشکی، التهاب می‌شود.

مدت‌زمان بروز اثرات درمان:

میزان جواب بدهی درمان به شرایط بیمار بستگی دارد. بازسازی کلاژن پوست به زمان نیاز دارد و در حدود 1 ماه پس از درمان به‌تدریج تا 3 ماه مشاهده می‌شود.

در طول دوره‌ی درمان امکان دارد فرد احساس گرما کند و پس از چند دقیقه به‌تدریج این درد افزایش می‌یابد اما پس از درمان این دردها از بین خواهد رفت و جای نگرانی نمی‌باشد.

عوارض جانبی:

درمان با این روش خفیف و قابل‌کنترلی مانند خشکی پوست و قرمزی دارد که با مراقبت‌های موضعی و درمان دارویی بهبود می‌یابد.