ویتامین های موثر برای ریزش موی آقایان

اکثر افراد با ریزش مو و مشکلات مربوط به مو دچار می‌شوند. از شایع‌ترین پدیده که برای آقایان به وجود می‌آید طاسی است که در دهه 20 و در اوایل دهه 30 این اتفاق به وجود می‌آید و ریزش مو فرآیندی طبیعی است که موها از جای خود بیرون می‌آید و موهای جدید جایگزین آن موهای ریزش یافته می‌شود، اما در برخی مواقع ریزش مو بسیار شدیدتر خواهد شد که عدم تعادل در مواد مغذی بدن از عوامل ریزش موی شدید است.

بسیاری از ویتامین‌های مهم وجود دارند که برای جلوگیری از ریزش مو مناسب می‌باشند. این نوع ویتامین‌ها، پوست سر را تغذیه می‌کنند و باعثمی‌شوند تا موهای سالم‌تر جایگزین شود.

ویتامین‌هایی مخصوص آقایان وجود دارد که هم‌زمان با کنترل کردن ریزش مو و حفظ مقدار موی سر، روش بسیار مؤثری برای جلوگیری از ریزش مو می‌باشد.

الگوی ریزش مو در آقایان با نازک شدن تارهای مو از سمت شقیقه، به مرکز سر می‌باشد.

ویتامین‌های مؤثر:

ویتامین‌های مؤثر برای آقایان باعث تقویت فولیکول‌های مو شده و ریزش مو را تحت کنترل درمی‌آورد و سریع‌تر رشد می‌کنند. بسیاری از این ویتامین‌ها تار مو را ضخیم‌تر می‌کند.

این نوع ویتامین‌های از ترشح هورمون Dihydrotestosteron (دی هیدرو تستسترون) که مسئول ریزش مو در آقایان است جلوگیری می‌کند. کمبود برخی از مواد معدنی و ویتامین‌ها باعث ریزش مو می‌شود.

مصرف ویتامین B کمپلکس:

این ویتامین از مهم‌ترین نوع ویتامین برای رشد مو می‌باشد همچنین در ترکیب با اسیدآمینه، باعثمی‌شود تا فولیکول‌های مو تقویت شوند، به همین دلیل مصرف مواد غذایی که سرشار از ویتامین B کمپلکس باشد برای رشد موها مؤثر است. ویتامین B کمپلکس شامل: تیامین (B1)، ریبو فلاوین (B2)، نیاسین (B3)، اسید پانتوتنیک (B5)، اسید فولیک (B9)، پیریدوکسین (B6)، بیوتین (B7), و (B12) است.

ویتامین های موثر برای ریزش موی آقایان

ویتامین E:

این ویتامین علاوه بر تأثیرات مفیدی که بر روی پوست صورت دارد به‌عنوان یکی از ویتامین‌های مفید در رشد موها نیز موردتوجه قرارگرفته است. ویتامین E با افزایش گردش خون در پوست سر باعث می‌شود تا موها بهتر رشد کنند و همچنین درخشان و زیبا خواهند شد.

ویتامین C:

این ویتامین نیز باعث تحریک گردش خون در مویرگ‌های پوست سر می‌شود و به حفظ سلامتی آن کمک می‌کند.

ویتامین A:

ویتامین A یا رتینول برای ترمیم فولیکول‌های آسیب‌دیده مو و همچنین خشکی آن‌ها بسیار مفید و ضروری می‌باشد. این ویتامین نه‌تنها باعث افزایش رشد مو می‌شود بلکه به‌سلامت چشم، ناخن و پوست نیز کمک می‌کند.

مصرف نمودن این ویتامین‌ها به کاهش روند طاسی و ریزش مو در آقایان کمک می‌کند و برای داشتن موهای قوی علاوه بر مصرف این ویتامین‌ها با داشتن رژیم غذایی مناسب، نوشیدن آب به‌اندازه‌ی کافی نیز ضروری است.