دستگاه هایپوتراپی

امروزه افراد در تلاش هستند تا راهی برای جوان‌تر و زیباتر شدن خود پیدا کنند که با وجود فنّاوری‌های پیشرفته این امکان برای تمامی افراد به وجود آمده است در ادامه مطلب دستگاه‌هایفوتراپی جوان سازی پوست را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

روش‌هایی برای جوان سازی پوست:
در سال 2012 برای شفاف و جوان سازی پوست از ترکیب چندین دستگاه مانند لیزر،IPL جوان سازی به همراه میکرودرم و دستگاه RF استفاده می‌کردند اما در این روش‌ها تنها سلول‌های سطح پوستی شفاف و جوان سازی می‌شد و پس از گذشت 3 الی 6 ماه دوباره پوست به حالت اولیه خود برمی‌گشت. استفاده از این روش‌ها برای تمام سنین امکان‌پذیر بود. این روش به دلیل مدت‌زمان کوتاهی که داشت مورد شکایت تمام افراد بود.

پس گذشت سال‌ها با پیشرفت فنّاوری دستگاه‌های هایفو و آرف فرکشنال به بازار عرضه گردید. اکنون دستگاه‌های جدید از نسل آرف فرکشنال به بازار عرضه‌شده است که ترکیبی از هایفوتراپی در آن‌ها وجود دارد و اثرات بسیار خوبی را در رفع چین‌وچروک صورت و دیگر مشکلات بیماران داشته است.

دستگاه‌های سه‌بعدی RF فراکشنال به بازار عرضه شد که در این روش لایه درم با امواج رادیویی سوزانده می‌شد و پس‌ازآن توسط ماکروفاژ دستگاه از بین می‌رفت که پس از گذشت 1 ماه لایه درم جدید ایجاد می‌شده است که علاوه بر آن‌که عمق چین‌وچروک‌ها را کاهش می‌داد سن را نیز 10 الی 20 برابر جوان‌تر می‌کرد.

دستگاه دیگری بانام ادولیفت نیز به بازار عرضه که شد با تقویت عضلات صورت باعث از بین رفتن چین‌وچروک و شل شدگی آن می‌شد.

اما این روش‌ها مشکلاتی نیز به همراه داشت که عبارت‌اند:

- جوان سازی تا عمق پوست انجام نمی‌پذیرفت.

- از این روش برای نواحی گردن صورت نمی‌گرفت.

- تا 48 ساعت صورت متورم و تاول‌زده بود.

عضلات صورت تقویت می‌شد و جوان سازی صورت می‌گرفت اما محل اتصال پوست به عضله ناحیه SMAS هیچ‌گونه تغییری ایجاد نمی‌شد و  همین مسئله باعث می‌گردید نتوانیم جوان‌سازی پایداری داشته باشیم.

دستگاه هایفوتراپی

در سال 2014 دستگاهی به نام هایفوتراپی به بازار عرضه شد که می‌توان گفت یکی از بهترین روش‌ها برای جوان سازی پوست به شمار می‌آید.

در این روش ناحیه عمیق پوست، SMAS و درواقع محل اتصال پوست به عضله جوان سازی می‌شود.

فونداسیون پوست تقویت می‌شود و به همین علت جوان‌سازی پایداری به همراه خواهیم داشت.

هیچ‌گونه عوارض جانبی ندارد.

انجام هایفو باعث می‌شود که از دو هفته بعد تا مدت شش ماه پوست به‌صورت مداوم بهتر شود.

این دستگاه دارای دو مدل در ایران می‌باشد که یکی ساخت کره‌ی جنوبی و دیگری ساخت آمریکا می‌باشد.

از این روش برای تمامی قسمت‌های صورت انجام داد و باید از هر 3 کارتریج 4 مگاهرتزی و 7 مگاهرتزی را استفاده کرد و باید در حدود 700 الی 1000Shot (شات) زد.

از ا ین روش برای جوان سازی، لیفت صورت، بالا بردن ابروها و رفع افتادگی پلک استفاده می‌شود.