لیزر موهای زائد بدن

از دلایلی که آقایان نیز تمایل به انجام لیزر موهای زائد بدن خود هستند رفع آن‌ها به‌صورت یکسان می‌باشد. لیزر موهای زائد در آقایان از رفع موهای گوش تا کل پشت بدن مؤثر می‌باشد.

لیزر بر روی بدن آقایان به‌اندازه‌ی لیزر بر روی موهای زائد بدن خانم‌ها مؤثر نیست و بدین معنا می‌باشد که جلسات بیشتری را آقایان نسبت به بانوان برای لیزر نیازمند هستند.

لیزرهای حذف موهای زائد بدن با دقت زیادی بر روی بدن متمرکز می‌شوند تا فولیکول‌های مو را بدون آسیب رساندن به پوست از بین ببرند. لیزرها تنها موهای سیاه را از بین می‌برند و رنگ موهای تیره به دلیل وجود ملانین می‌باشد.

می‌توان از ملانین‌ها برای انتقال پرتو لیزر به‌صورت مستقیم به پایه‌ی فولیکول استفاده کرد بدین معنا که لیزر بدون هدر دادن انرژی کار کند و گرما را به پوست انتقال دهد. به همین دلیل باید در هنگام انجام این عمل از سیستم جریان هوای سرد استفاده شود.

همه افراد که دارای موهای تیره هستند می‌توانند از لیزر استفاده کنند. لیزرها تنها موهای بلند، خاکستری و قرمز را نمی‌توانند رفع کنند.

درد لیزر:

در تحقیقاتی که صورت گرفته نشان داده‌شده است درد لیزر بسیار خفیف است و کمتر از 1 درصد نیاز به ماده‌ی بی‌حسی دارند اما بااین‌حال FDA جهت سوءمصرف لیزر هشدار داده است بخصوص اگر این کار توسط متخصص انجام نشود می‌تواند وارد جریان خون شده و موجب نامنظم شن ضربان قلب و کندی تنفس می‌شود.

خطرات انجام لیزر برای آقایان:

باعث تغییر رنگ پوست، زخم، سوختگی و ایجاد آکنه می‌شود.

انجام لیزر موهای زائد در آقایان باعث ناباروری آن‌ها نمی‌شود زیرا لیزر تنها توسط رنگ‌دانه مو قابل‌جذب است.

لیزر موهای زائد بدن آقایان

تعداد جلسات:

تعداد جلسات از بین بردن موهای زائد در 90 درصد بانوان 4 الی 6 جلسه به طول می‌انجامد و این جلسات برای آقایان بیشتر خواهد بود.

در کدام نواحی لیزر بهتر صورت می‌گیرد:

بهترین نتیجه‌ی لیزر رفع موهای زائد بدن آقایان در پشت، شانه، سینه، شکم و نواحی تناسلی است. آقایان بیشتر برای حذف موهای زائد در ناحیه کمر، گردن، سرشانه و نواحی تناسلی لیزر انجام می‌دهند.

انجام لیزر در پوست‌های روشن با موهای تیره بهترین نتیجه را خواهد داد. لیزر برای پوست‌های سفید و بلوند مناسب نیست و همچنین پوست‌های تیره تنها می‌توانند از لیزر ND:YAG استفاده کنند.