تزریق ژل لب و آنچه که اید در این باره بدانید

با تزریق ژل بر روی لب‌ها باعث می‌شود تا لب‌های حجیم و زیباتری داشته باشید. توسط این ژل‌ها ساختار لب تصحیح‌شده و همچنین لب‌ها برجسته‌تر می‌شوند. لب‌ها نیز مانند تمام قسمت‌های صورت درگذشت زمان تحت تأثیر قرار می‌گیرند و با بالا رفتن سن لب‌ها نازک‌تر شده و در اطراف آن نیز چین‌وچروک‌هایی ایجاد می‌شود.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی می‌توان بدون جراحی لب‌ها، تنها توسط تزریق ژل بر روی لب‌ها آن‌ها را حجیم و زیباتر کرد. اما قبل از انجام هر نوع اقدامی باید تحقیقاتی انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا شمارا بیشتر با این روش آشنا کنیم.

مواد تشکیل‌شده در ژل‌های لب:

مواد پرکننده‌ی لب معمولاً همان موادی هستند که برای صورت مورداستفاده قرار می‌گیرند و نام آن اسید هیالورونیک می‌باشد. ساختن ژل‌ها از مواد طبیعی بدن باعث می‌شود تا خطرات کمتری برای فرد داشته باشد و همچنین بروز احتمال به آلرژی را کاهش می‌دهند.

این ژل‌ها توسط سیستم بدن متابولیزه می‌شود و به‌تدریج در طول زمان از بین می‌روند.

برای افزایش حجم لب بیشتر از ژل‌هایی که پایه‌ی آن‌ها بر اساس اسید هیالورونیک است مورداستفاده قرار می‌گیرد. بعضی از این ژل‌ها به مدت 3 الی 6 ماه و برخی دیگر تا حدود 2 سال ماندگاری دارند.

برخی افراد تمایل دارند که سیلیکون به‌صورت نیمه دائمی در لب قرا داده شود که این عمل باعث سفتی بیش‌ازحد لب و حساسیت می‌شود. این نوع پرکننده‌ها معمولاً برگشت‌پذیر نمی‌باشند و نمی‌توان فرم لب را در صورت ناراضی بودن تغییر دهید و باید زمان بدهید تا ل تزریقی واردشده در بدن از بین برود.

مراقبت قبل و بعد از تزریق ژل:

- دو هفته قبل و بعد از تزریق زل باید از مصرف مکمل ویتامین E، مکمل روغن ماهی، داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن و آسپرین خودداری کرد زیرا امکان دارد دچار خونریزی و همچنین کبودی در ناحیه‌ی تزریق ژل شوید.

-تا هنگامی‌که تورم لب از بین نرفته از هوای گرم و آفتاب دوری‌کنید.

با توجه به آنکه تزریق ژل توسط سوزن انجام می‌شود بنابراین درد زیادی را برای شخص به همراه ندارد، البته برخی از تزریق‌های ژل دارای مواد بی‌حسی مانند لیدوکایین می‌باشند که باعث می‌شود انجام این عمل کاملاً بدون درد و راحت صورت پذیرد.

عوارض جانبی:

تنها عوارضی که می‌تواند این عمل داشته باشد تورم لب‌ها است که پس از گذشت 10 روز کاملاً از بین می‌روند.

تکرار مرتب تزریق:

زمانی که تصمیم به تزریق ژل می‌گیرید باید برای حفظ ظاهر آن 1 یا 2 بار در سال تزریق انجام دهید و اگر این عمل را متوقف کنید امکان دارد لب‌های شما آویزان و چروک شوند و یا اینکه به حالت اولیه خود بازگردند.