پیلینگ کربن چیست

پیلینگ کربن نوعی روش درمانی لیزری است که بدون درد بوده و تقریباً می‌توان اثر آن را بلافاصله دید. این روش برای افرادی که دارای پوست چرب، جوش سرسیاه، آکنه و منافذ پوست باز هستند بسیار مفید می‌باشد. همچنین از این نوع روش برای شاداب کردن پوست و لایه‌برداری می‌توان استفاده کرد.

برای انجام پیلینگ کربن ابتدا لایه‌ای از کربن (زغال) مایع (کربن طبی یا کربن فعال) بر روی پوست مالیده می‌شود. این لایه به عمق منافذ پوست نفوذ می‌کند. نور لیزر جذب ذرات کربن می‌شود و هنگامی‌که اشعه لیزر از روی منطقه‌ی کربن عبور داده می‌شود کربن را تخریب کرده و به همراه آن سلول‌های مرده پوست، چربی پوست و مواد زائد را نیز نابود می‌کند.

فواید پیلینگ کربن:

لایه‌برداری:

باهدف قرار دادن ذرات کربن توسط لیزر، سلول‌های مرده پوست و جوش‌های سرسیاه از سطح پوست برداشته می‌شود و لایه‌برداری صورت می‌گیرد.

تخریب جوش و چربی پوست:

گرمایی که توسط پیلینگ کربن ایجاد می‌شود دو فایده دارد:1 – باکتری‌هایی که عامل ایجاد آکنه هستند را از بین می‌برند و آکنه را کنترل می‌کنند.2 – باعث جمع شدن غدد سباسه می‌شود و تولید چربی پوست را کاهش می‌دهد.

پاک‌سازی:

کربن می‌تواند مواد زائد عمق منافذ پوست و چربی را جذب کند و با عبور لیزر از روی منطقه کربنی شده، ذرات کربن را هدف قرار می‌دهد و تمام چیزهایی که کربنی شدت در پیلینگ مورد هدف قرار می‌گیرند و باعث می‌شود تا کلاژن سازی فعال شود و درنتیجه پوست شما سفت‌تر شده و چین‌وچروک نیز کمتر می‌شود.

پیلینگ کربن چیست

اثرات پیلینگ کربن:

- منافذ پوست را بلافاصله کاهش می‌دهد.

- تولید چربی را در پوست کاهش می‌دهد.

- سبب تحریک رشد بافت‌های جوان می‌شود.

- چین‌وچروک‌هایی که ظرافت کمتری دارند را از بین می‌برند.

- لیفتینک انجام می‌دهد.

از پیلینک کربن در هنگامی‌که می‌خواهید بلافاصله صورتی زیبا داشته باشید استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال در هالیوود از این روش قبل از ورود به فرش قرمز استفاده می‌کنند.

در زمان انجام این روش تنها مختصری گرما احساس می‌کنید و هیچ‌گونه درد و ناراحتی حس نخواهید کرد.

پس از درمان امکان دارد مقداری پوست شما قرمز شود اما پس از گذشت چند ساعت رفع می‌شود.