بلفاروگلاستی چیست

یکی از رایج‌ترین جراحی‌ها در بین مردم، جراحی پلک یا بلفاروپلاستی است. اکثر افرادی که دارای پلکی افتاده یا پوست اضافه پلک هستند تمایل به انجام این جراحی دارند، زیرا چهره آن‌ها را از فردی خسته به فردی شاداب و جوان تغییر می‌دهد جدا از این بحث که این جراحی منجر به زیبایی می‌شود، تأثیر زیادی در میدان دید شما دارد. برای افرادی که تمایل به انجام بیهوشی یا جراحی ندارند بهترین روش استفاده از بلفاروپلاستی بدون انجام جراحی است. در این روش به‌جای استفاده از تیغ یا لیزر، از دستگاه‌های پلاسمای استفاده می‌کنند که می‌تواند به‌صورت سرپای، مستقیماً پلک را جمع کند.

عملکرد پلاسما تراپی:

همان‌گونه که قبلاً گفتیم در این روش به‌هیچ‌عنوان از تیغ یا لیزر استفاده نمی‌شود، یعنی برای زیبایی، پلک یا چربی را برنمی‌دارند، بلکه از پلاسما استفاده می‌کنند. پلاسما باعث می‌شود که لایه سطحی پوست تصعید (تبدیل مستقیم جامد به گاز) شود.

 برای انجام این کار دو روش اسکن کردن و نقطه‌به‌نقطه وجود دارد.

نشانه‌های افتادگی پلک:

یکی از رایج‌ترین رویدادی که از روی آن می‌توان به افتادگی پلک پی برد، کاهش میدان دید در فرد مبتلا است. این رویداد با افتادگی پلک بالای چشم همراه است، این روند می‌تواند تدریجی یا به‌صورت یک دوره زمانی باشد. بعضی از افراد برای اینکه پلک خود را بلند کنند ابروهای خود را بالا می‌برند، این کار علاوه بر اینکه پلک را درست نمی‌کند، باعث مشکلاتی برای خواندن و دیدن اشیا نیز می‌شود.

طول درمان با استفاده از روش بلفاروپلاستی:

طول درمان و تعداد جلساتی که یک فرد باید طی کند تا به‌طور کامل افتادگی پلکش رفع شود بستگی به‌شدت چروک‌ها و سن فرد دارد. بعضی از افراد در طی 1 جلسه به بهبود کامل دست میابند ولی بعضی از افراد که دارای چروک‌های شدید هستند، ممکن است روند درمانشان به 3 جلسه هم برسد.

فواید استفاده از این روش برای افراد:

این روش برای افرادی که دارای افتادگی پلک خفیف هستند یا توانای انجام عمل جراحی را ندارند می‌توانند از این روش بهره ببرند.

برای کسانی که از بیهوشی و جراحی می‌ترسند، افتادگی خفیف دارند، بیماری خونریزی دارند و... استفاده از این روش فوق‌العاده است.

بلفاروگلاستی چیست

عوارض جراحی:

تقریباً می‌شود گفت که پلاسما تراپی بدون عوارض خاصی است، در بعضی از مواقع پوست محل جراحی بعد گذشت یک هفته دچار تغییر رنگ‌شده و صورتی‌رنگ می‌شود. از همه مهم‌تر این است که جراحی بدون هیچ‌گونه خونریزی است و بعد از عمل به شکل و حالت طبیعی خود برمی‌گیرد.

 در بعضی از مواقع درمان با استفاده از این روش کاربردی ندارد این موارد می‌تواند شامل:

پف پلک بالا چه در قسمت‌های داخلی و چه در قسمت‌های وسط پلک بالا

افراد دارای پوست تیره

افتادگی هم‌زمان ابروها

و...

مراقبت های بعد از عمل:

افرادی که از این عمل استفاده می‌کنند نیازی به بستری ندارد، چشم‌ها باز و بدون نیاز به پانسمان است. باید تا 48 ساعت اول از کمپرس سرد بر روی چشم‌ها استفاده کنند. قرمزی پلک تا چند روز ادامه دارد و به‌طورمعمول بهتر است در چند روز اول هنگام خوابیدن سر 30 درجه بالاتر از تخت باشد. دلمه‌های که بر روی نقاط کارشده ایجادشده را نباید کند اجازه دهید دلمه‌ها به‌صورت خودبه‌خود بیفتند، این روند افتادن 3 تا 7 روز طول می‌کشد. آب زدن به چشم‌ها باید بعد از 48 ساعت باشد.

دیگر کاربردهای دستگاه پلاسما:

خال‌های مسطح و برجسته.

تاتو یا خال‌کوبی.

تجمع رنگ‌دانه‌های پوست مانند کک‌ومک، لک و.

استرچ مارک (ترک‌های پوستی ناشی از حاملگی یا چاق و لاغر شدن)

ترمیم بخش بیرونی دستگاه تناسلی خانم‌ها.